REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Śnieżka ubarwia szpital w Busku-Zdroju

Kolejnym miejscem, które zyskało nową, kolorową twarz dzięki akcji „Dziecięcy świat w kolorach” Śnieżki został oddział rehabilitacyjny dla dzieci szpitala specjalistycznego „Górka” w Busku-Zdroju. Na ścianach oddziału zaroiło się od barwnych kucyków.

Śnieżka

Fot. arch. Śnieżka

Nie od dziś wiadomo, że przyjazne, kolorowe otoczenie może nastroić optymistycznie i tym samym przyspieszyć powrót do zdrowia, zwłaszcza w przypadku dzieci. Aby umilić małym pacjentom buskiego szpitala ortopedyczno-rehabilitacyjnego chwile spędzone z dala od domu Śnieżka postanowiła wkroczyć do akcji ze swoimi farbami.

Śnieżka

Fot. arch. Śnieżka

Powstałe na ścianach malowidła to dzieło malarki Joanny Jeleniewskiej, a głównym ich motywem są uwielbiane przez dzieci kucyki. Dyrektor szpitala, Jadwiga Karcz, gorąco popierała projekt artystki, ponieważ – jak przyznaje – sama jest babcią i jej wnuczka również przepada za kucykami.

Uroczyste otwarcie odświeżonego oddziału miało miejsce 25 lutego 2014. Wzięli w nim udział mali pacjenci, ich rodzice, władze szpitala, władze samorządowe na czele z Wicestarostą Buskim Stanisławem Klimczakiem, przedstawiciele Uzdrowiska Busko-Zdrój oraz dziennikarze.

Źródło: Śnieżka

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (3)

 1. To już nie jest chyba pierwszy oddział, który Śnieżka pomalowała? Świetna inicjatywa, godna naprawdę wielkiej pochwały. Kolory pozytywnie działają na nasz nastrój, na pewno szybciej dzieciaki będą wracały do zdrowia w takim miejscu! Gratulacje, cieszy to oko!

  Adam
  10 marca 2014 at 21:37
  Odpowiedz

 2. Miałam okazję być kiedyś w tym szpitalu. Wyglądał naprawdę tak sobie, bez rewelacji. Już wtedy pomyślałam, że ktoś powinien koniecznie pomalować ściany żeby dzieciaki dochodziły do siebie w takiej pozytywnej aurze. Brawo Śnieżka!

  Aldona
  13 marca 2014 at 23:29
  Odpowiedz

 3. Fajnie, że nie wszyscy siedzą z założonymi rękami, tylko są jeszcze firmy, które potrafią zrobić coś pożytecznego i pozytywnego. Niektórym może się wydawać, że to niewiele, ale to naprawdę dużo. Przyjemna, kolorowa atmosfera dookoła na pewno pozytywnie wpłynie na dzieci. Generalnie najmłodsi boją się szpitali, ten oddział teraz na pewno nie odstrasza.

  Marek
  19 marca 2014 at 08:17
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA