REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Śnieżka triumfuje – wyniki za rok 2012

Grupa Kapitałowa Śnieżka ma co świętować – zanotowane przez nią przychody ze sprzedaży w roku 2012 wyniosły 576,3 mln złotych, co oznacza wzrost o 4,7% w stosunku do roku poprzedniego.

fot. arch. Śnieżka

Zysk operacyjny uzyskany przez Grupę (w skład której wchodzą FFiL Śnieżka S.A., Hadrokor, Śnieżka Ukraina oraz Śnieżka Bel-Pol) ukształtował się na poziomie 56,3 mln złotych, zaś zysk netto – na poziomie 46,8 mln zł. Są to rezultaty lepsze niż w 2011.

Jeśli chodzi o sprzedaż w Polsce, zanotowano stabilny wzrost (1,2%). Dynamicznie natomiast Grupa rozwija się na rynkach zagranicznych – sprzedaż wzrosła znacznie na Ukrainie (wzrost o 11,2%) oraz Białorusi (o 3,9%). O 30,3% zwiększyła się ilość produktów eksportowanych do Mołdawii, zaś o połowę – eksport do Rosji. Ponadto Śnieżka zdobywa nowe obszary rynkowe – jej farby pojawiły się m.in. w Gruzji, Armenii i Kirgistanie.

Wiceprezes FFiL Śnieżka S.A.,Witold Waśko, jest bardzo zadowolony z wyników i wyraża nadzieję, że tendencja wzrostowa utrzyma się również w roku 2013. Priorytetami firmy mają być rozwój organiczny oraz promocja obecnie sprzedawanych produktów.

Źródło: Śnieżka

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA