a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweOszczędne sieciowanie na targach PaintExpo

Oszczędne sieciowanie na targach PaintExpo

Efektywne, ekonomiczne i ekologiczne – takie rozwiązania najbardziej ceni się dziś w branży farbiarskiej. Zdając sobie z tego sprawę firmy Infragas i Hygrex zaprezentują na tegorocznych targach PaintExpo innowacyjne technologie schnięcia i sieciowania farby, które pozwolą zaoszczędzić sporo energii, a tym samym i pieniędzy.

PaintExpo

Fot. arch. Hygrex

Hellmann Hygrex zaprezentuje na swoim stoisku nową procedurę przyspieszonego schnięcia farby dla produktów wodorozcieńczalnych. Powierzchnie pozostają chłodne dzięki ewaporacji, a temperatury schnięcia są stosunkowo niskie (od 20 do 50°C). W ten sposób powłoka schnie spokojnie, bez naprężeń termicznych, natomiast zużycie energii jest mniejsze – nawet o 80% w stosunku do standardowych metod!

Inne, zbudowane z paneli podczerwieni urządzenie do obróbki termicznej powierzchni (w tym również do sieciowania powłoki malarskiej) proponuje Infragas. W jego przypadku także mamy do czynienia z mniejszym zużyciem energii, a prócz tego obróbka jest szybsza, regulacja temperatury – prosta, zaś cała konstrukcja jest stosunkowo niewielkich rozmiarów i nie zajmuje dużo miejsca. Podczas targów PaintExpo firma zaprezentuje model RHT, który pozwala osiągnąć temperatury do 900°C.

Fot. arch. Infragas

Targi PaintExpo 2014 odbędą się w dniach 8-11 kwietnia 2014 w Karlsruhe. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk Hellmann Hygrex (stoisko 1251) oraz Infragas (stoisko 1312).

Źródło: Hellmann Hygrex, Infragas