a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSeaQuantum III – nowe farby przeciwporostowe Jotun

SeaQuantum III – nowe farby przeciwporostowe Jotun

Firma Jotun wprowadza na rynek nową linię powłok przeciwporostowych, SeaQuantum III. Oparte na metakrylanie sylilu produkty pozwalają na ścisłą kontrolę porastania, dzięki której rozwijana prędkość statku po 60 miesiącach eksploatacji spada zaledwie o 2%.

Jotun SeaQuantum III

Fot. arch. Jotun

W ten sposób nowa linia firmy Jotun pozwala zwiększyć efektywność operacyjną, działać z korzyścią dla środowiska i zaoszczędzić na paliwie – w granicach 500 000 $ rocznie przy średnim kontenerowcu o pojemności 3000 TEU.

Ważny krok naprzód

Nowa linia nawiązuje do serii produktów SeaQuantum, wprowadzonej na rynek przez firmę Jotun w roku 2000. Od tego czasu, w ciągu minionych dwudziestu lat, powłoki SeaQuantum zostały zastosowane na ponad 16 000 statków. Tan Keng Khoon, globalny dyrektor ds. marketingu w Jotun, zapewnia, że SeaQuantum III to ważny krok naprzód dzięki wykorzystaniu metakrylanu sylilu oraz technologii microZone™. Jak mówi:

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie właściciele statków potrzebują rozwiązań, które nie tylko działają z zasady, ale również okazują się niezawodne w praktyce i pozwalają na szybki zwrot inwestycji, by zyskać silną pozycję na pełnym wyzwań rynku. SeaQuantum III to produkt, który spełnia te wymogi.

Na linię SeaQuantum III składają się trzy produkty, dostosowane do różnych profilów operacyjnych: SeaQuantum Ultra III dla statków o niskiej aktywności (do 45 dni bezczynności), SeaQuantum Classic III dla średniej aktywności (do 30 dni bezczynności) oraz SeaQuantum Plus III dla wysokiej aktywności (przy wyższych prędkościach).

Wszystkie trzy wykorzystują technologię microZone™, która wydłuża czas między aktywacją biocydów w powłoce a ich uwolnieniem, dzięki czemu na powierzchni dłużej utrzymuje się ochronna warstwa.

Podwójna ochrona środowiska

Nowe produkty Jotun nie tylko pomagają chronić środowisko, zwiększając efektywność statków – a tym samym ograniczając ilość dwutlenku węgla wyemitowaną przez nie do atmosfery. Farby SeaQuantum III charakteryzują się też obniżoną zawartością LZO oraz większą zawartością części stałych, dzięki czemu są zgodne nawet z najsurowszymi ograniczeniami w różnych częściach świata.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie