a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNie żyje Rainer Heubach, wizjoner i prezes Heubach

Nie żyje Rainer Heubach, wizjoner i prezes Heubach

21 października po poważnej chorobie zmarł Rainer Heubach, były właściciel i prezes firmy Heubach. Branża wspomina wizjonera, który wprowadził rodzinną firmę na amerykański rynek, zapewniając jej sukces na światowych rynku.

Rainer Heubach

Fot. arch. Heubach

W roku 1973 Rainer Heubach przejął rodzinny biznes od swojego ojca, dra Hansa Heubacha. Był to początek pełnego sukcesów okresu w dziejach firmy i ważnych decyzji strategicznych, które zapewniły Heubach silną pozycję na rynku światowym.

Ze średniej firmy w światowego lidera

Dzięki przejęciu biznesu pigmentów E.I. DuPont de Nemours w Newark oraz założeniu oddziału Heubach Inc. Rainer Heubach zapewnił wyraźną obecność firmy w Ameryce Północnej. Kolejnymi krokami na drodze do zdobycia pozycji na świecie było stworzenie oddziałów w Indiach (1994) i Chinach (2009).

Ważne decyzje strategiczne podjęte przez Heubacha to także kupienie od koncernu Bayer jego oddziału pigmentów światłoutwardzalnych w 2002 roku oraz pigmentów organicznych od Avecia (dawniej ICI). Wskutek jego wizjonerskich działań ze średniej wielkości niemieckiej firmy Heubach rozwinął się w światowego lidera branży pigmentów.

Rodzinny biznes przekazany synowi

W roku 2015 Rainer Heubach przekazał biznes swojemu synowi Johannowi Heubachowi, który kontynuuje rodzinną tradycję i kieruje firmą w duchu ojca. Cztery lata temu świętowała ona swoje 210. urodziny. Branża wspomina zmarłego jako osobę entuzjastyczną, ciekawą świata, imponującą specjalistyczną wiedzą i z silnym poczuciem odpowiedzialności względem swoich pracowników.

Źródło: Heubach, european-coatings.com