REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nie żyje Rainer Heubach, wizjoner i prezes Heubach

21 października po poważnej chorobie zmarł Rainer Heubach, były właściciel i prezes firmy Heubach. Branża wspomina wizjonera, który wprowadził rodzinną firmę na amerykański rynek, zapewniając jej sukces na światowych rynku.

Rainer Heubach

Fot. arch. Heubach

W roku 1973 Rainer Heubach przejął rodzinny biznes od swojego ojca, dra Hansa Heubacha. Był to początek pełnego sukcesów okresu w dziejach firmy i ważnych decyzji strategicznych, które zapewniły Heubach silną pozycję na rynku światowym.

Ze średniej firmy w światowego lidera

Dzięki przejęciu biznesu pigmentów E.I. DuPont de Nemours w Newark oraz założeniu oddziału Heubach Inc. Rainer Heubach zapewnił wyraźną obecność firmy w Ameryce Północnej. Kolejnymi krokami na drodze do zdobycia pozycji na świecie było stworzenie oddziałów w Indiach (1994) i Chinach (2009).

Ważne decyzje strategiczne podjęte przez Heubacha to także kupienie od koncernu Bayer jego oddziału pigmentów światłoutwardzalnych w 2002 roku oraz pigmentów organicznych od Avecia (dawniej ICI). Wskutek jego wizjonerskich działań ze średniej wielkości niemieckiej firmy Heubach rozwinął się w światowego lidera branży pigmentów.

Rodzinny biznes przekazany synowi

W roku 2015 Rainer Heubach przekazał biznes swojemu synowi Johannowi Heubachowi, który kontynuuje rodzinną tradycję i kieruje firmą w duchu ojca. Cztery lata temu świętowała ona swoje 210. urodziny. Branża wspomina zmarłego jako osobę entuzjastyczną, ciekawą świata, imponującą specjalistyczną wiedzą i z silnym poczuciem odpowiedzialności względem swoich pracowników.

Źródło: Heubach, european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA