a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDyrektor generalny BASF przewodniczącym Cefic

Dyrektor generalny BASF przewodniczącym Cefic

Dr Martin Brudermüller, dyrektor generalny BASF, został nowym przewodniczącym Cefic – Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego. Stanowisko objął ze skutkiem natychmiastowym.

dr Martin Brudermüller dyrektor generalny BASF przewodniczący Cefic

Fot. arch. BASF

Poprzednio fotel przewodniczącego zajmował Daniele Ferrari, dyrektor generalny firmy Versalis. Pełnił on swoją funkcję od października 2018.

Ku celom związanym z Zielonym Ładem

Zarząd Cefic postawił na człowieka z ogromnym doświadczeniem w branży chemicznej, licząc, że sprawnie pokieruje on organizacją w dzisiejszych pełnych wyzwań czasach. Marco Mensink, dyrektor generalny Cefic, komentuje:

Cieszę się, że mogę przywitać Martina Brudermüllera na stanowisku przewodniczącego. Ze swoim ponad 30-letnim doświadczeniem w branży chemicznej na pewno będzie nas w stanie poprowadzić ku realizacji celów związanych z Zielonym Ładem. Jego silne przekonanie o znaczeniu współpracy z interesariuszami sprawi też, że Cefic będzie ważnym partnerem do dialogu dla instytucji europejskich i podmiotów społecznych.

Równocześnie Mensink podziękował Danielowi Ferrari za pracę wykonaną w ciągu ostatnich dwóch lat. Podkreślił, że dotychczasowy przewodniczący pomógł wypracować równowagę między konkurencyjnością na rynku a zmianami związanymi z ochroną środowiska. Tym samym wytyczył kierunek, w jakim zmierzać powinny rozmowy z interesariuszami w najbliższej przyszłości.

Branża działa sprawnie i niezawodnie

Sam Martin Brudermüller zaznaczył, że branża chemiczna ma wiedzę i możliwości, by rozwijać nowe technologie, dostosowane do potrzeb dzisiejszych wymagających czasów. Stwierdził, że swoją energię jako przewodniczący Cefic zamierza skoncentrować na nowych, zielonych rozwiązaniach powstałych w ramach unijnego Zielonego Ładu. Odniósł się też do obecnych czasów pandemii:

W krótkim czasie zwiększyliśmy zdolności produkcyjne, by odpowiedzieć na eksponencjalny wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekcyjne, testy diagnostyczne, respiratory, maseczki i odzież ochronną. W sytuacji pandemii nasza branża pokazała, że potrafi działać sprawnie i niezawodnie.

Źródło: european-coatings.com