a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMikrosfery Expancel w nowej, lepszej wersji

Mikrosfery Expancel w nowej, lepszej wersji

Nouryon wprowadził na rynek nową wersję swoich mikrosfer Expancel, powstałych z myślą o zastosowaniu w specjalistycznych cienkich powłokach. Mikrosfery działają jak wypełniacz i sprawiają, że produkty są lżejsze i mniej kosztowne.

mikrosfery Expancel Nouryon

Sylvia Winkel Pettersson, wiceprezes oddziału Expancel. Fot. arch. Nouryon

Expancel to linia produktów istniejąca od 40 lat – przed czterema dekadami powstał pierwszy zakład ich produkcji w Sundsvall w Szwecji. Obecnie na rynek wkracza nowa wersja tych znanych i cenionych mikrosfer, Expancel XSMS.

Jakość i oszczędności

Nowe mikrosfery Expancel Extra Small Microsphere (XSMS) przynozą dodatkowe korzyści związane z aplikacją cienkich powłok. Poprawiają na przykład drukowność etykiet z papieru termicznego, biletów i paragonów. Jak wyjaśnia Sylvia Winkel Pettersson, wiceprezes oddziału Expancel w firmie Nouryon:

Expancel XSMS gwarantuje klientom z branży specjalistycznych powłok dodatkowe oszczędności oraz korzyści związane z jakością. Nowe produkty mogą zastąpić bardziej kosztowne surowce, zapewniając lepsze właściwości ostatecznej powłoki.

Mikrosfery Expancel już teraz są wykorzystywane w kilku zastosowaniach z branży powłok, jak chociażby farby na chłodne dachy. Wysoki współczynnik odbicia promieniowania słonecznego mikrosfer pomaga obniżyć temperaturę dachu i wydatki na klimatyzację.

Produkcja na czterech kontynentach

Ze względu na duże zainteresowanie mikrosferami Expancel Nouryon systematycznie zwiększa ich produkcję. W roku 2019 zakład w Sundsvall został rozbudowany, zaś kilka tygodni miesięcy firma ogłosiła budowę nowej fabryki w Green Bay w stanie Wisconsin w USA. Produkty marki Expancel są również wytwarzane w Brazylii i Chinach.

Źródło: Nouryon