REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Samochodowy Trendbook 2025 firmy Clariant

Producent pigmentów Clariant opublikował swoją nową księgę trendów Automotive Styling Shades 2025 Trendbook. Po raz pierwszy zaprezentował ją też w interaktywnej wersji cyfrowej.

Clariant Trendbook 2025

Fot. arch. Clariant

Wyczekiwana księga trendów, publikowana co dwa lata, pokazuje, w jaki sposób globalizacja wpłynęła na nasze wybory kolorystyczne – w ciągu ostatnich dwudziestu lat stały się dużo bardziej ujednolicone. Wciąż też, już od dekady, dominuje kolor biały. Spragnieni życia i kolorów po doświadczeniu pandemii klienci zaczynają jednak sięgać po ciekawsze opcje kolorystyczne.

Wirtualna prezentacja

Po raz pierwszy Clariant zaprezentował wirtualną wersję księgi trendów, razem z nowym, interaktywnym narzędziem Car Color Configurator. Jak wyjaśnia Bernhard Stengel-Rutkowski, dyrektor techniczny w dziale Automotive Coatings w firmie Clariant:

Nowe odcienie z kolekcji mogą być wirtualnie wybierane i stosowane na różnych modelach samochodów, od aut sportowych po duże pojazdy rodzinne. Prezentowane są też w różnych sceneriach – naturalnej, przy zachodzie słońca, w otoczeniu miejskim lub w podczerwieni.

W ten sposób Clariant połączył swoją ekspercką wiedzę na temat pigmentów i koloru z informacjami dotyczącymi trendów, a wyłonione w ten sposób odcienie udostępnił klientom w formie wirtualnej.

Emocje i technologia

Edycji 2025 księgi trendów Clariant przyświeca hasło „spotkanie koloru i kultury”. Eksperci chcieli podkreślić, jaką inspirację stanowią dla nas kolory i jak wiele emocji wnoszą w nasze życie.

Równocześnie specjaliści Clariant zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie w przypadku pigmentów stwarzają nowe technologie. Dlatego m.in. proponują nowe rozwiązania, dzięki którym także ciemne auta będą widoczne dla technologii LIDAR, będącej podstawą działania pojazdów bez kierowcy.

Źródło: Clariant

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA