a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSamochodowy Trendbook 2025 firmy Clariant

Samochodowy Trendbook 2025 firmy Clariant

Producent pigmentów Clariant opublikował swoją nową księgę trendów Automotive Styling Shades 2025 Trendbook. Po raz pierwszy zaprezentował ją też w interaktywnej wersji cyfrowej.

Clariant Trendbook 2025

Fot. arch. Clariant

Wyczekiwana księga trendów, publikowana co dwa lata, pokazuje, w jaki sposób globalizacja wpłynęła na nasze wybory kolorystyczne – w ciągu ostatnich dwudziestu lat stały się dużo bardziej ujednolicone. Wciąż też, już od dekady, dominuje kolor biały. Spragnieni życia i kolorów po doświadczeniu pandemii klienci zaczynają jednak sięgać po ciekawsze opcje kolorystyczne.

Wirtualna prezentacja

Po raz pierwszy Clariant zaprezentował wirtualną wersję księgi trendów, razem z nowym, interaktywnym narzędziem Car Color Configurator. Jak wyjaśnia Bernhard Stengel-Rutkowski, dyrektor techniczny w dziale Automotive Coatings w firmie Clariant:

Nowe odcienie z kolekcji mogą być wirtualnie wybierane i stosowane na różnych modelach samochodów, od aut sportowych po duże pojazdy rodzinne. Prezentowane są też w różnych sceneriach – naturalnej, przy zachodzie słońca, w otoczeniu miejskim lub w podczerwieni.

W ten sposób Clariant połączył swoją ekspercką wiedzę na temat pigmentów i koloru z informacjami dotyczącymi trendów, a wyłonione w ten sposób odcienie udostępnił klientom w formie wirtualnej.

Emocje i technologia

Edycji 2025 księgi trendów Clariant przyświeca hasło „spotkanie koloru i kultury”. Eksperci chcieli podkreślić, jaką inspirację stanowią dla nas kolory i jak wiele emocji wnoszą w nasze życie.

Równocześnie specjaliści Clariant zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie w przypadku pigmentów stwarzają nowe technologie. Dlatego m.in. proponują nowe rozwiązania, dzięki którym także ciemne auta będą widoczne dla technologii LIDAR, będącej podstawą działania pojazdów bez kierowcy.

Źródło: Clariant