REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolory na sprzedaż

Biele, beże, a może bardziej odważne opcje? Które kolory w nadchodzącym sezonie pozwolą najlepiej „sprzedać” nasze mieszkanie lub dom? Sprawdź, jeśli planujesz sprzedaż!

kolory na sprzedaż Fixr.com

Fot. coffeebeanworks / pixabay.com

Choć wielu z nas wybiera odcienie ścian zgodnie z własnymi kolorystycznymi preferencjami, niektórzy biorą pod uwagę wpływ koloru na wartość mieszkania. Dla tych, którzy rozważają sprzedaż w nadchodzącym sezonie, portal Fixr.com zapytał o opinię projektantów. W oparciu o wybory swoich klientów ocenili oni, jaki kolor zostanie najlepiej odebrany przez potencjalnych kupców.

Biała karta

W przypadku wnętrz 63% projektantów wskazało biel i odcień kremowy. 32% zaś uznało, że dobrym wyborem będzie ciepły kolor neutralny. W tym wypadku więc pandemia nie zmieniła naszych przyzwyczajeń, a być może nawet pogłębiła obowiązującą tendencję – kupując mieszkanie, najlepiej reagujemy na bezpieczne, stonowane odcienie.

Fot. arch. Fixr.com

Fot. arch. Fixr.com

Ponadto wskazane przez projektantów kolory stanowią swego rodzaju czystą kartę dla przyszłych mieszkańców. Wybór jednego z nich sprawi więc, że mieszkanie przemówi do szerszej grupy kupców niż gdy zdecydujemy się na bardziej specyficzną kolorystyczną paletę.

Białe elewacje popularne od lat

W przypadku elewacji również króluje biel – wskazało ją 53% ekspertów. I w tym przypadku pandemia niewiele zmieniła, bowiem to najpopularniejszy kolor elewacji już od kilku lat.

Ten preferowany klasyk prawdopodobnie pozostanie w czołówce jeszcze przez jakiś czas. Daje on bowiem właścicielom domów możliwość wprowadzenia dodatkowych – jasnych lub ciemnych – akcentów kolorystycznych.

Fot. arch. Fixr.com

Fot. arch. Fixr.com

Wybór odcienia elewacji nie musi być jednak sprawą tak prostą i oczywistą. Jest kilka czynników, które powinny być uwzględnione przy podejmowaniu decyzji. Warto wziąć pod uwagę między innymi architekturę samego domu oraz najbliższe jego otoczenie.

Źródło: Fixr.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA