a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Kolory na sprzedaż

Biele, beże, a może bardziej odważne opcje? Które kolory w nadchodzącym sezonie pozwolą najlepiej „sprzedać” nasze mieszkanie lub dom? Sprawdź, jeśli planujesz sprzedaż!

kolory na sprzedaż Fixr.com

Fot. coffeebeanworks / pixabay.com

Choć wielu z nas wybiera odcienie ścian zgodnie z własnymi kolorystycznymi preferencjami, niektórzy biorą pod uwagę wpływ koloru na wartość mieszkania. Dla tych, którzy rozważają sprzedaż w nadchodzącym sezonie, portal Fixr.com zapytał o opinię projektantów. W oparciu o wybory swoich klientów ocenili oni, jaki kolor zostanie najlepiej odebrany przez potencjalnych kupców.

Biała karta

W przypadku wnętrz 63% projektantów wskazało biel i odcień kremowy. 32% zaś uznało, że dobrym wyborem będzie ciepły kolor neutralny. W tym wypadku więc pandemia nie zmieniła naszych przyzwyczajeń, a być może nawet pogłębiła obowiązującą tendencję – kupując mieszkanie, najlepiej reagujemy na bezpieczne, stonowane odcienie.

Fot. arch. Fixr.com

Fot. arch. Fixr.com

Ponadto wskazane przez projektantów kolory stanowią swego rodzaju czystą kartę dla przyszłych mieszkańców. Wybór jednego z nich sprawi więc, że mieszkanie przemówi do szerszej grupy kupców niż gdy zdecydujemy się na bardziej specyficzną kolorystyczną paletę.

Białe elewacje popularne od lat

W przypadku elewacji również króluje biel – wskazało ją 53% ekspertów. I w tym przypadku pandemia niewiele zmieniła, bowiem to najpopularniejszy kolor elewacji już od kilku lat.

Ten preferowany klasyk prawdopodobnie pozostanie w czołówce jeszcze przez jakiś czas. Daje on bowiem właścicielom domów możliwość wprowadzenia dodatkowych – jasnych lub ciemnych – akcentów kolorystycznych.

Fot. arch. Fixr.com

Fot. arch. Fixr.com

Wybór odcienia elewacji nie musi być jednak sprawą tak prostą i oczywistą. Jest kilka czynników, które powinny być uwzględnione przy podejmowaniu decyzji. Warto wziąć pod uwagę między innymi architekturę samego domu oraz najbliższe jego otoczenie.

Źródło: Fixr.com