REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempafire Pro 400 – nowa farba ogniochronna Hempel

Firma Hempel wprowadza na rynek farbę Hempafire Pro 400. To nowa powłoka ogniochronna, która pozwala utrzymać stabilność konstrukcji stalowych w warunkach pożaru do 120 minut.

Hempel farba ogniochronna Hempafire Pro 400

Fot. pszmajduch / pixabay.com

Pasywna ochrona przeciwogniowa izoluje stal w warunkach pożaru, wydłużając w czasie jej nośność oraz dając czas potrzebny na ewakuację i wezwanie odpowiednich służb. Nowa powłoka marki Hempel daje więc dodatkowe 120 minut na powyższe działania.

Odpowiedź na oczekiwania

W roku 2018 Hempel wprowadził do sprzedaży farbę Hempafire Pro 315, zapewniającą 60 minut ochrony w warunkach pożaru celulozowego oraz najlepszą na rynku grubość powłoki na sucho. Dzięki Hempafire Pro 400 producent poszerzył linię, proponując klientom ochronę na dłuższy czas – od 90 do 120 minut. Jak mówi Roger Soler, dyrektor grupy produktowej Cellulosic PFP:

Nasza linia Hempafire Pro przyciągnęła uwagę wykonawców i projektantów. Niska ilość materiału pozwala zarówno ograniczyć zużycie farby, jak i liczbę wymaganych warstw. To z kolei oznacza, że nasza powłoka ogniochronna schnie szybciej niż inne powłoki, co przyspiesza czas realizacji projektu. Odkąd wprowadziliśmy do sprzedaży Hempafire Pro 315, klienci pytali nas o powłokę o podobnych właściwościach, posiadającą certyfikat 90-minutowej ochrony. Hempafire Pro 400 to odpowiedź na te oczekiwania.

W przypadku linii Hempafire Pro ten sam produkt może być wykorzystany dla wszystkich typów profilów stalowych – zarówno do aplikacji w warsztacie, jak i na placu budowy. Możliwe jest wykorzystanie w warunkach zewnętrznych, w środowisku korozyjnym do C4 (wg ISO 12944).

Wersja standardowa i szybkoschnąca

Zarówno Hempafire Pro 315, jak i Hempafire Pro 400 są dostępne w dwóch wersjach – standardowej i szybkoschnącej. Farba Hempafire Pro 400 jest w sprzedaży w Wielkiej Brytanii i innych krajach, gdzie akceptowany jest standard BS-476.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA