a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPigmenty w majowym „European Coatings Journal”

Pigmenty w majowym „European Coatings Journal”

Majowy numer „European Coatings Journal” jest już dostępny. Tematem przewodnim są pigmenty – redakcja prezentuje zarówno raport rynkowy, jak i przegląd produktów oraz wywiady z ekspertami.

„European Coatings Journal” pigmenty

Fot. arch. European Coatings

Jednym z materiałów w najnowszym numerze „European Coatings Journal”, na który na pewno warto zwrócić uwagę, jest coroczny ranking 25 największych producentów farb z siedzibą w Europie. Tematem przewodnim numeru jest jednak rynek pigmentów.

Trendy, pandemia i nowe produkty

Mowa m.in. o najważniejszych trendach w branży pigmentów. Jak podkreślają Thomas Sowade z firmy Heubach i Christopher Jahn z Dörken Coatings, również na tym rynku coraz bardziej liczy się zrównoważony rozwój i ekologia.

Redaktorzy „ECJ” przyglądają się także aktualnej sytuacji na rynku w odniesieniu do pandemii COVID-19. Choć rynek pigmentów należy do tych mocno dotkniętych przez pandemię, obecnie powoli podnosi się z kryzysu.

Ponadto w numerze dr Paul Brown i dr Jana Heller z BASF Colors & Effects prezentują czerń perylenową, która pozwala uzyskać głęboki czarny odcień powłok kontrolujących odbicie promieniowania z zakresu bliskiej podczerwieni.

Gdzie przeczytać?

Nowy numer „European Coatings Journal” jest dostępny m.in. w aplikacji European Coatings 360. Zapraszamy do lektury.

Źródło: european-coatings.com