REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rząd USA prosi branżę budowlaną o maski ochronne

W obliczu koronawirusa służby zdrowia niemal wszystkich krajów objętych pandemią borykają się z brakami odpowiedniego sprzętu. Dlatego też amerykański rząd zwrócił się z nietypową prośbą do branży budowlanej – poprosił firmy o przekazanie lokalnym szpitalom masek ochronnych używanych przez pracowników budowlanych.

rząd USA branża budowlana maski ochronne maseczki ochronne

Fot. ehpien / Foter.com / CC BY-NC-ND

Rząd ogłosił swoją prośbę 17 marca, w trakcie konferencji prasowej Białego Domu. Maski N95 używane w branży budowlanej nadają się również do ochrony pracowników służby zdrowia przed wdychaniem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Reakcja branży

Prośba wzbudziła jednak wątpliwości branży. Brian Turmail, rzecznik stowarzyszenia Associated General Contractors, zapowiedział, że będą wnioskować o dokładniejsze wyjaśnienia i wytyczne. Jak komentuje:

Musimy się upewnić, czy to oficjalne polecenie, czy spontaniczna i nie do końca przemyślana uwaga. Potrzebujemy wiedzieć, jak poważna jest prośba rządu, zanim poprosimy pracowników budowlanych, by poświęcili swoje środki utrzymania. Bez tych masek po prostu nie będą w stanie pracować.

Być może sytuację uda się rozwiązać, wykorzystując zapasy środków ochronnych, zgromadzone przez niektóre firmy. Ponadto firma 3M zadeklarowała zwiększenie produkcji maseczek – dotychczas jej fabryki działały od poniedziałku do piątku, obecnie pracują bez przerwy.

Apel do obywateli: nie kupujcie masek

Równocześnie rząd zaznaczył, że nie ma potrzeby, by przeciętny Amerykanin zaopatrywał się obecnie w maseczkę ochronną. Władze apelują wręcz o niewykupywanie masek, tak aby więcej mogło ich trafić do służby zdrowia.

Źródło: paintsquare.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA