a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiGrandhotel Petersberg znów piękny z farbami Caparol

Grandhotel Petersberg znów piękny z farbami Caparol

Słynny, przepięknie położony Steigenberger Grandhotel Petersberg w Niemczech, który gościł cały szereg wybitnych przywódców i osobistości, cztery lata temu przeszedł gruntowny remont. W ramach prac renowacyjnych wykorzystano farby i lakiery marki Caparol.

Grandhotel Petersberg Caparol

Fot. arch. Caparol

Grandhotel Petersberg niedaleko Bonn gościł już wiele sław: królową Elżbietę II, Billa Clintona, Nelsona Mandelę, Dalajlamę, japońskiego Cesarza i wiele innych wybitnych osobistości. Budynek, wzniesiony w roku 1892 bezpośrednio na jednym ze szczytów Siedmiogórza, Petersbergu, służy jako hotel już od wielu lat.

Prestiż wymaga najlepszych materiałów

Sieć Steigenberger prowadzi Grandhotel od roku 1990. Ponieważ od tamtego czasu obiekt nie przeszedł żadnej poważnej renowacji, cztery lata temu przeprowadzono gruntowny remont i modernizację hotelu. Federalna Agencja ds. Nieruchomości, jako oficjalny właściciel budynku, zleciła przeprowadzenie prac biurze architektonicznemu caspar. z Kolonii, które ma duże doświadczenie w renowacjach historycznych obiektów i hoteli.

Grandhotel Petersberg Caparol

Fot. arch. Caparol

Elegancki wygląd Grandhotelu to zasługa między innymi najlepszych materiałów wykończeniowych. Firma malarska Jaensch z Bonn wybrała wysokiej jakości produkty marki Caparol. Jak mówi dyrektor zarządzający Stefan Küppers:

Biorąc pod uwagę rozmiary obiektu oraz jego prestiż, zdecydowaliśmy się postawić na najwyższą jakość.

Remont przy nieprzerwanym działaniu hotelu

Wnętrza pomieszczeń dostępnych publicznie, sal konferencyjnych i salonów zostały pomalowane Indeko-plus – wysokiej jakości farbą do wnętrz z podwójnym kryciem, która szybko schnie, ma słaby zapach i nie zawiera szkodliwych środków konserwujących. To wszystko było ważne, ponieważ remont odbywał się w czasie, gdy hotel nieprzerwanie działał. Prócz tego Indeko-plus to farba wodorozcieńczalna, która pozwala na łatwe poprawki malarskie, co było również kluczowe w przypadku tak ogromnych powierzchni ściennych i sufitowych.

Kolejny produkt marki Caparol wykorzystany w ramach tego prestiżowego projektu to lakier Capacryl PU Satin. Zastosowany on został we wspaniałej rotundzie hotelu. Odporny na zarysowanie i uderzenia, a także na działanie środków dezynfekujących, jest idealnym produktem do tak często i intensywnie używanego pomieszczenia jak ta sala bankietowa.

Grandhotel Petersberg Caparol

Fot. arch. Caparol

Urok przeszłości, gotowość na przyszłość

Hotel ma obecnie 112 pokoi, w tym 9 apartamentów. Cała renowacja kosztowała 40 mln €. Odremontowany hotel został oficjalnie zaprezentowany w trakcie gali we wrześniu 2019. W trakcie swojego przemówienia rzecznik zarządu Federalnej Agencji ds. Nieruchomości, Christoph Krupp, powiedział:

Celem było zachowanie hotelu na Petersbergu z całym jego urokiem, znaczeniem historycznym i architektonicznym pięknem, a równocześnie przygotowanie go na przyszłość. Efekt jest imponujący.

Grandhotel Petersberg Caparol

Fot. arch. Caparol

Źródło: Caparol