REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel: o 30% mniejsze zużycie energii do 2030

O 30% mniejsze zużycie energii i 100% elektryczności z odnawialnych źródeł do roku 2030 – takie między innymi nowe cele w dziedzinie ekologii postawił sobie koncern AkzoNobel. Wszystko w ramach programu People. Planet. Paint., a konkretnie elementu Planet.

AkzoNobel cele 2030

Fot. arch. AkzoNobel

Cele firmy, które zamierza osiągnąć do roku 2030, prezentują się następująco:

  • redukcja zużycia energii o 30%,
  • 100% elektryczności z odnawialnych źródeł,
  • 100% ponownego wykorzystania wody w zakładach zużywających jej najwięcej,
  • zero odpadów nie nadających się do recyklingu.

Utwierdzić pozycję lidera

Jak komentuje Thierry Vanlancker, dyrektor generalny firmy:

AkzoNobel to lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w branży farb i powłok. Osiągnięcie do roku 2030 naszego celu, by być neutralnymi węglowo i generować zero odpadów, utwierdzi naszą pozycję.

Dyrektor generalny dodaje, że AkzoNobel wykorzystuje swoją pasję do farb, by wprowadzać pozytywne zmiany w życiu społeczności, w których działa. Przekuwa ambicje w działania i tworzy lepszy świat dla następnych pokoleń.

O 40% mniej odpadów, o 24% mniejsza emisja

Już teraz AkzoNobel robi wiele w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Firma jest na dobrej drodze, by do końca roku 2020 całkowicie zlikwidować odpady trafiające na wysypiska. Odnawialna energia jest już użytkowana w 33 zakładach w ośmiu krajach, a tylko w ostatnim czasie zainstalowano panele słoneczne w 14 ośrodkach.

W ciągu ostatnich ośmiu lat AkzoNobel ograniczył liczbę odpadów o 40%, zaś całkowita emisja LZO w roku 2019 spadła o 24%. Wszystkie te działania wpisują się w program People. Planet. Paint., według którego zrównoważony rozwój jest codziennym priorytetem firmy.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA