REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek farb ochronnych w latach 2014-2019

Rynek farb ochronnych rośnie w siłę. Rozwój przemysłu budowlanego w rejonie Azji i Pacyfiku, rozbudowa i modernizacja infrastruktury oraz zwiększająca się produkcja samochodów na świecie sprawiły, że zapotrzebowanie na ten rodzaj powłok jest coraz większe.

rynek farb ochronnych

Rozwój budownictwa i rozbudowa infrastruktury będą głównymi czynnikami napędzającymi rynek farb ochronnych.
Fot. Thorbard / Foter.com / CC-BY-NC-SA 2.0

W roku 2013 wartość światowego rynku farb ochronnych wyniosła 10,6 mld $, przy czym 68,5% zapotrzebowania przypadało rejonowi Azji i Pacyfiku. Jeśli chodzi o obszary ich wykorzystania to na pierwszym miejscu był rynek budowlany (29,8%), zaraz za nim plasowała się zaś branża samochodowa.

Zgodnie z prognozami analityków MarketsandMarkets w latach 2014-2019 rynek ten rozrastać się będzie na poziomie 9,75% na rok, dzięki czemu w roku 2019 osiągnie już wartość 18,4 mld $. To rezultat coraz większego zapotrzebowania na wysokiej jakości, wytrzymałe powłoki ochronne, zapobiegające skutkom korozji i ognia. Gwałtownie rośnie popyt na ten rodzaj farb ze strony branży budowlanej, infrastruktury i motoryzacji (zwłaszcza w Chinach i Indiach), a także przemysłu gazowego i olejowego.

Ze względu na ekologię producenci odchodzą oczywiście od produktów rozpuszczalnikowych i stawiają coraz częściej na farby wodorozcieńczalne. Wśród żywic najpopularniejsze są i będą epoksydy (32,7% wszystkich farb w 2013 roku), które mają dobre właściwości mechaniczne i skutecznie chronią przed chemikaliami i korozją.

Najważniejsi producenci farb ochronnych, wymienieni w raporcie MarketsandMarkets, to AkzoNobel, PPG Industires, Sherwin-Williams, Jotun, Grupa Arkema, Kansai Paint oraz Valspar. Raport można nabyć na stronie MarketsandMarkets.

Na temat tego, jak odnaleźć się w branży farb ochronnych w najbliższych latach, wypowiedzieli się również specjaliści Frost&Sullivan.

Źródło: MarketsandMarkets

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA