a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweRynek farb ochronnych w latach 2014-2019

Rynek farb ochronnych w latach 2014-2019

Rynek farb ochronnych rośnie w siłę. Rozwój przemysłu budowlanego w rejonie Azji i Pacyfiku, rozbudowa i modernizacja infrastruktury oraz zwiększająca się produkcja samochodów na świecie sprawiły, że zapotrzebowanie na ten rodzaj powłok jest coraz większe.

rynek farb ochronnych

Rozwój budownictwa i rozbudowa infrastruktury będą głównymi czynnikami napędzającymi rynek farb ochronnych.
Fot. Thorbard / Foter.com / CC-BY-NC-SA 2.0

W roku 2013 wartość światowego rynku farb ochronnych wyniosła 10,6 mld $, przy czym 68,5% zapotrzebowania przypadało rejonowi Azji i Pacyfiku. Jeśli chodzi o obszary ich wykorzystania to na pierwszym miejscu był rynek budowlany (29,8%), zaraz za nim plasowała się zaś branża samochodowa.

Zgodnie z prognozami analityków MarketsandMarkets w latach 2014-2019 rynek ten rozrastać się będzie na poziomie 9,75% na rok, dzięki czemu w roku 2019 osiągnie już wartość 18,4 mld $. To rezultat coraz większego zapotrzebowania na wysokiej jakości, wytrzymałe powłoki ochronne, zapobiegające skutkom korozji i ognia. Gwałtownie rośnie popyt na ten rodzaj farb ze strony branży budowlanej, infrastruktury i motoryzacji (zwłaszcza w Chinach i Indiach), a także przemysłu gazowego i olejowego.

Ze względu na ekologię producenci odchodzą oczywiście od produktów rozpuszczalnikowych i stawiają coraz częściej na farby wodorozcieńczalne. Wśród żywic najpopularniejsze są i będą epoksydy (32,7% wszystkich farb w 2013 roku), które mają dobre właściwości mechaniczne i skutecznie chronią przed chemikaliami i korozją.

Najważniejsi producenci farb ochronnych, wymienieni w raporcie MarketsandMarkets, to AkzoNobel, PPG Industires, Sherwin-Williams, Jotun, Grupa Arkema, Kansai Paint oraz Valspar. Raport można nabyć na stronie MarketsandMarkets.

Na temat tego, jak odnaleźć się w branży farb ochronnych w najbliższych latach, wypowiedzieli się również specjaliści Frost&Sullivan.

Źródło: MarketsandMarkets

Dowiedz się więcej o firmie