a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronnePowłoki ochronne – strategia rozwoju

Powłoki ochronne – strategia rozwoju

Branża powłok ochronnych stoi dziś przed dużym wyzwaniem. Przemysł potrzebuje powłok doskonałych jakościowo, ale i przyjaznych środowisku, bo surowe przepisy proekologiczne nie pozostawiają innego wyboru. By pogodzić te dwie cechy, potrzebny będzie cały arsenał nowoczesnych technologii. Pomoc przy opracowywaniu strategii działania na ten trudny czas oferuje Frost&Sullivan ze swoją nową analizą dla Ameryki Północnej i Europy.

powłoki ochronne

Fot. gabriel77 (rgbstock.com)

Duży rynek, duże możliwości

Powłoki ochronne to ogromny rynek. Przewidziany dochód z ich sprzedaży za rok 2013 to 2,03 mld dolarów w Ameryce Północnej i 2,40 mld dolarów w Europie. Zgodnie z prognozami Frost & Sullivan do 2017 roku wartości te mają wzrosnąć odpowiednio do 2,40 mld i 2,72 mld.

Przemysł nieustannie się rozrasta, toteż zapotrzebowanie na farby ochronne rośnie. Sytuacja wygląda co prawda trochę inaczej w Ameryce Północnej niż w Europie. Stary Kontynent rozwija się mniej dynamicznie, ponieważ od kilku lat panuje tu zastój, nowych inwestycji podejmuje się niewiele, a surowe regulacje unijne na czele z REACH skomplikowały mocno import chemikaliów ze Stanów Zjednoczonych i reszty świata. Mimo tych różnic jednak w obydwu rejonach obserwuje się stabilny rozwój przemysłu, a wraz z nim branży powłok ochronnych.

Otwarci na nowe technologie

Możliwości rozwoju jest więc wiele, trzeba tylko być świadomym, które obszary zastosowań mogą się okazać prawdziwą kopalnią złota, a które nie rokują zbyt dobrze na przyszłość. Zdaniem analityków Fros & Sullivan producenci powłok i żywic powinni szukać dziś zysku przede wszystkim na platformach morskich i przybrzeżnych oraz polach naftowych – wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą ekstremalne warunki. Zmęczeni walką z korozją inwestorzy chętniej sięgają po nowe technologie, które obiecują im skuteczną ochronę niewielkim kosztem.

Ci producenci farb, którzy chcą jednak zaryzykować i podjąć współpracę z bardziej konserwatywnymi inwestorami, muszą zadbać o doświadczonych partnerów technologicznych, którzy dostarczą rzetelnych wyników i doskonale opracowanych danych statystycznych. Prace badawcze nad ekologicznymi, ale i wysokiej jakości powłokami zataczają dziś coraz szersze kręgi – angażują liczne przedsiębiorstwa, ale też instytuty badawcze i uczelnie.

Frost & Sullivan o rynku powłok ochronnych

Przygotowana przez Frost & Sullivan analiza, Strategic Analysis of the Protective and Marine Coatings Market and the Resins Market, może posłużyć za poradnik dla właścicieli firm związanych z branżą farb przemysłowych. Opisuje wyczerpująco możliwości rozwoju w siedmiu różnych obszarach przemysłu (olejowy i gazowy, oczyszczanie wody, energetyka, przemysł morski, wytwórstwo, infrastruktura oraz architektura komercyjna), pomagając producentom sformułować własną strategię rozwoju. Szczegóły znaleźć można na stronie firmy.

Źródło: Frost & Sullivan