a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiSika – wyniki w pierwszym półroczu 2013

Sika – wyniki w pierwszym półroczu 2013

Mało owocny pierwszy kwartał roku nie zdołał nadszarpnąć finansów koncernu Sika. W drugim kwartale osiągnięta przez firmę sprzedaż była o 8,3% większa niż w analogicznym okresie w roku poprzednim, zaś w skali półrocza wzrosła o 4,4%.

Sika

Fot. assiewin (rgbstock.com)

Na początku tego roku farby i materiały Sika sprzedawały się słabo, ponieważ kiepska pogoda wstrzymała rozwój budownictwa. Obecnie jednak branża budowlana kwitnie, nadszedł bowiem odpowiedni czas na odłożone wcześniej inwestycje. Stąd też tak duży, ponad 8-procentowy wzrost sprzedaży farb Sika w tym kwartale. Zysk operacyjny osiągnięty przez firmę w ciągu całego półrocza wyniósł 220 mln franków szwajcarskich, a więc wzrósł o 11,4% (pierwsza połowa 2012: 197,6 mln CHF).

Firma w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija – w ciągu minionych dwunastu miesięcy wybudowała aż 10 nowych fabryk, głównie na rynkach rozwijających się. One też są największym źródłem dochodów – wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu 2013 wyniósł tam aż 15,3%. Świetnie trzymają się Ameryka Północna i Południowa (zwłaszcza Brazylia i Argentyna) oraz Azja i Pacyfik, a także rejon EMEA na czele z młodymi rynkami afrykańskimi, Bliskim Wschodem i Rosją, choć sytuacja w Europie Zachodniej i Północnej jest wciąż niepewna.

Szczegółowy raport Sika z pierwszego półrocza 2013 można pobrać na stronie firmy.

Źródło: Sika