a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweRozpoczęły się Hempel Sailing World Championships

Rozpoczęły się Hempel Sailing World Championships

W Danii rozpoczęły się mistrzostwa świata w żeglarstwie – Hempel Sailing World Championships. Jako sponsor tytularny wydarzenia, firma Hempel wzięła udział w uroczystym ich otwarciu.

Hempel Sailing World Championships 2018

Fot. arch. Hempel

W porcie w duńskim Aarhus do 12 sierpnia spodziewanych jest około 400 000 gości. Wśród nich uczestnicy zawodów – 1400 żeglarzy z 90 różnych krajów. Sponsorem tytularnym mistrzostw jest koncern Hempel.

Firma ma swoje korzenie w branży morskiej i zajmuje się produkcją farb dla przemysłu morskiego od ponad 100 lat. Dlatego, jak mówi prezes i dyrektor generalny Hempel, Henrik Andersen, logicznym krokiem było wsparcie tak dużego wydarzenia żeglarskiego. Zarząd liczy również na to, że dzięki imprezie oczy wszystkich będą zwrócone na Danię. Hempel zaś, mimo że jest firmą operującą na całym świecie, pochodzi właśnie z tego kraju.

Oprócz sponsorowania wydarzeń żeglarskich koncern wspiera również właścicieli jachtów, oferując im wysokiej jakości produkty. Thomas Olsen, dyrektor marketingu działu Decorative and Yacht, zwrócił uwagę, że firma jest czołowym światowym dostawcą wolnych od biocydów produktów przeciwporostowych dla branży jachtowej. Stosując więc system SilicOne lub EcoPower Range, klienci pomagają chronić środowisko morskie. Jeszcze w tym roku pod szyldem Hempel mają się też pojawić na rynku zupełnie nowe produkty na jachty.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie