a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRekordowa sprzedaż Sika w 2013

Rekordowa sprzedaż Sika w 2013

Koncern Sika z dumą poinformował, że jego sprzedaż w skali roku po raz pierwszy w historii firmy przekroczyła 5 mld franków szwajcarskich.

Sika

Fot. rolve (sxc.hu)

Sprzedaż koncernu Sika w 2013 roku wyniosła 5,14 mld franków szwajcarskich, co w lokalnych walutach oznacza wzrost o 9,4% w stosunku do roku poprzedniego. W osiągnięciu tak dobrych wyników pomogła na pewno ociągająca się zima, nowo wprowadzone na rynek produkty oraz cały szereg transakcji, które przeprowadziła ostatnio Sika (m.in. zakup Everbuild Building Products i oddziału Building Adhesives AkzoNobel).

Najlepsze wskaźniki finansowe uzyskano oczywiście na rynkach rozwijających się. Sprzedaż wyraźnie skoczyła do góry w Ameryce Łacińskiej (15%) oraz w rejonie Azji i Pacyfiku (12,5%). Zgodnie z szacowaniami młode rynki są już źródłem 38% całościowej sprzedaży Sika (w poprzednim roku 37%).

W nadchodzącym roku firma będzie trzymać się dotychczasowej strategii, przed nią jednak kilka wyzwań. Przede wszystkim uważać musi na niekorzystne efekty walutowe oraz koszty związane z przyłączeniem nowo zakupionych jednostek.

Źródło: Sika