a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiRaport PCC Rokita za rok 2021: rekordy, rekordy

Raport PCC Rokita za rok 2021: rekordy, rekordy

Firma PCC Rokita zaprezentowała swój raport podsumowujący rok 2021. Pod wieloma względami był to dla niej rok rekordowy, a osiągnięte wyniki – najwyższe od początku działalności.

Fot. arch. PCC Rokita

Raport zamieszczony został na stronie producenta. W liście zarządu czytamy, że wszystkie segmenty firmy odnotowały wzrosty. Zysk EBITDA wyniósł 671 mln złotych (+102% w stosunku do roku poprzedniego), zaś zysk netto – 417 mln złotych (+255%).

Dobrze się dzieje na rynku poliuretanów

Szczególnie korzystna była sytuacja na kluczowym dla PCC Rokita rynku poliuretanów. Ze względu na wyższe ceny produktów – co spowodowane było ograniczoną dostępnością surowców – odnotowano rekordowy poziom rentowności tej grupy, a zysk EBITDA osiągnął wartość +203% w stosunku do poprzedniego roku.

Zarząd PCC Rokita podkreśla jednak, że w związku z trwającą wojną w Ukrainie trudno obecnie precyzyjnie oszacować dalszy kierunek rozwoju rynku. Układ sił może zmienić również pojawienie się na rynku w Europie Środkowo-Wschodniej nowego gracza – węgierskiej firmy petrochemicznej MOL.

Nowe inwestycje

W raporcie mowa także m.in. o nowych inwestycjach Grupy PCC – takich jak ogłoszona w grudniu budowa w Brzegu Dolnym nowego zakładu produkcji alkoksylatów i innych związków chemicznych. To największa inwestycja w historii firmy.

W swoim raporcie PCC Rokita prezentuje swoją działalność m.in. w przejrzystej formie grafów. Zachęcamy do zapoznania się z raportem.

Źródło: PCC Rokita

Dowiedz się więcej o firmie