REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Raport PCC Rokita za rok 2021: rekordy, rekordy

Firma PCC Rokita zaprezentowała swój raport podsumowujący rok 2021. Pod wieloma względami był to dla niej rok rekordowy, a osiągnięte wyniki – najwyższe od początku działalności.

PCC Rokita raport roczny 2021

Fot. arch. PCC Rokita

Raport zamieszczony został na stronie producenta. W liście zarządu czytamy, że wszystkie segmenty firmy odnotowały wzrosty. Zysk EBITDA wyniósł 671 mln złotych (+102% w stosunku do roku poprzedniego), zaś zysk netto – 417 mln złotych (+255%).

Dobrze się dzieje na rynku poliuretanów

Szczególnie korzystna była sytuacja na kluczowym dla PCC Rokita rynku poliuretanów. Ze względu na wyższe ceny produktów – co spowodowane było ograniczoną dostępnością surowców – odnotowano rekordowy poziom rentowności tej grupy, a zysk EBITDA osiągnął wartość +203% w stosunku do poprzedniego roku.

Zarząd PCC Rokita podkreśla jednak, że w związku z trwającą wojną w Ukrainie trudno obecnie precyzyjnie oszacować dalszy kierunek rozwoju rynku. Układ sił może zmienić również pojawienie się na rynku w Europie Środkowo-Wschodniej nowego gracza – węgierskiej firmy petrochemicznej MOL.

Nowe inwestycje

W raporcie mowa także m.in. o nowych inwestycjach Grupy PCC – takich jak ogłoszona w grudniu budowa w Brzegu Dolnym nowego zakładu produkcji alkoksylatów i innych związków chemicznych. To największa inwestycja w historii firmy.

W swoim raporcie PCC Rokita prezentuje swoją działalność m.in. w przejrzystej formie grafów. Zachęcamy do zapoznania się z raportem.

Źródło: PCC Rokita

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA