REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dow zwiększa zdolność w zakresie alkoksylacji

Firma Dow ogłosiła swój plan zwiększenia światowej zdolności swoich zakładów w zakresie alkoksylacji. Powodem jest szybko rosnące zapotrzebowanie na ten proces w rozwijających się i kluczowych dla firmy sektorach.

Dow alkoksylacja

Fot. Elf-Moondance / pixabay.com

Jak zapowiada Dow, dzięki nowym, efektywnym technologiom i udoskonaleniom w fabrykach większym możliwościom w zakresie alkoksylacji nie będzie towarzyszyła wyższa emisja dwutlenku węgla. Zakończenie realizacji planowane jest na 2024 i 2025 rok.

Wyraźny wzrost zapotrzebowania

Inwestycje w USA i Europie są wspierane przez umowy z klientami, w tym czołowymi markami. Jak mówi Brendy Lange, wiceprezes działu Dow Industrial Solutions:

Dostrzegaliśmy wyraźny wzrost zapotrzebowania na proces alkoksylacji w sektorach przemysłu rozwijających się szybciej niż PKB w danym cyklu. Najnowsze inwestycje to kolejne potwierdzenie naszego zaangażowania we współpracę z klientami i innowacje.

Ogłoszone obecnie inwestycje to kolejny już krok po ogłoszonej w 2018 rozszerzeniu zdolności w zakresie alkoksylacji w Louisianie i w 2019 roku w Hiszpanii. Ogółem ten i inne zaplanowane przez Dow projekty w celu zwiększenia wydajności do 2025 roku mają wygenerować ponad 150 mln $ w obrębie zysku EBITDA.

Do produktów użytku codziennego

Proces alkoksylacji Dow jest wykorzystywany do produkcji bezpiecznych i przyjaznych środowisku składników wielu produktów użytku codziennego. Wśród nich są kosmetyki, środki czystości, środki ochrony roślin, leki, ale również farby.

Źródło: Dow

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA