a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDow zwiększa zdolność w zakresie alkoksylacji

Dow zwiększa zdolność w zakresie alkoksylacji

Firma Dow ogłosiła swój plan zwiększenia światowej zdolności swoich zakładów w zakresie alkoksylacji. Powodem jest szybko rosnące zapotrzebowanie na ten proces w rozwijających się i kluczowych dla firmy sektorach.

Fot. Elf-Moondance / pixabay.com

Jak zapowiada Dow, dzięki nowym, efektywnym technologiom i udoskonaleniom w fabrykach większym możliwościom w zakresie alkoksylacji nie będzie towarzyszyła wyższa emisja dwutlenku węgla. Zakończenie realizacji planowane jest na 2024 i 2025 rok.

Wyraźny wzrost zapotrzebowania

Inwestycje w USA i Europie są wspierane przez umowy z klientami, w tym czołowymi markami. Jak mówi Brendy Lange, wiceprezes działu Dow Industrial Solutions:

Dostrzegaliśmy wyraźny wzrost zapotrzebowania na proces alkoksylacji w sektorach przemysłu rozwijających się szybciej niż PKB w danym cyklu. Najnowsze inwestycje to kolejne potwierdzenie naszego zaangażowania we współpracę z klientami i innowacje.

Ogłoszone obecnie inwestycje to kolejny już krok po ogłoszonej w 2018 rozszerzeniu zdolności w zakresie alkoksylacji w Louisianie i w 2019 roku w Hiszpanii. Ogółem ten i inne zaplanowane przez Dow projekty w celu zwiększenia wydajności do 2025 roku mają wygenerować ponad 150 mln $ w obrębie zysku EBITDA.

Do produktów użytku codziennego

Proces alkoksylacji Dow jest wykorzystywany do produkcji bezpiecznych i przyjaznych środowisku składników wielu produktów użytku codziennego. Wśród nich są kosmetyki, środki czystości, środki ochrony roślin, leki, ale również farby.

Źródło: Dow