REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Publikacja Glasurit o renowacji zabytkowych aut

Zabytkowe samochody są coraz popularniejsze, ale ich renowacja sprawia dużo większe problemy niż innych pojazdów. Dlatego też Glasurit oraz organizacja FIVA zaprezentowały specjalną publikację, która przybliża temat lakierowania oldtimerów.

publikacja Glasurit renowacja zabytkowe auta

Jürgen Book, autor publikacji. Fot. arch. Glasurit

Autorem publikacji „Charter of Turin Handbook” jest Jürgen Book, przedstawiciel marki Glasurit kierujący działem zabytkowych samochodów. W książce mowa m.in. o całym procesie renowacji starych aut oraz o funkcjonalnych właściwościach lakierów samochodowych. Czytelnicy mogą się również dowiedzieć, jak na podstawie stanu systemu lakierniczego odtworzyć historię zabytkowego auta.

Publikacja jest powiązana z programem Classic Car Colors uruchomionym przez Glasurit, markę BASF. Łączy on różne aspekty renowacji klasycznych pojazdów – od analizy koloru po profesjonalną aplikację lakieru. W ramach niego powstała również baza Classic Car Colors, w której znalazło się ponad 250 000 odcieni oraz 600 000 formuł.

Książka powstała z myślą o członkach Fédération Internationale des Véhicules Anciens (FIVA), międzynarodowej federacji pojazdów historycznych, założonej w 1966 roku w Paryżu. Glasurit od roku 2016 jest jej konsultantem technicznym do spraw lakierów. Głównym celem działań FIVA jest prezentacja historycznych pojazdów, które są ważnym elementem dziedzictwa kulturowego – dlatego też partnerem organizacji jest również m.in. UNESCO.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA