a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPrzejęcie oddziału pigmentów wraz z ośmioma fabrykami

Przejęcie oddziału pigmentów wraz z ośmioma fabrykami

Światowy rynek pigmentów odnotował kolejną ważną transakcję. Dotyczy ona przejęcia w sektorze pigmentów nieorganicznych.

Fot. arch. Cathay Industries

Firma Cathay Industries ogłosiła, że doszła do porozumienia w sprawie zakupu oddziału pigmentów na bazie tlenków żelaza Venator Materials. Transakcja pomoże jej umocnić swoją pozycję lidera w branży pigmentów nieorganicznych.

Zakłady i ośrodki na czterech kontynentach

Zakupiony oddział wykazuje stabilny wzrost i dzięki dobremu zarządzaniu utrzymał dobre wyniki nawet w warunkach pandemii i niepewnej sytuacji na rynku. Jak komentuje Terence Yu, dyrektor generalny grupy Cathay Industries:

Przejęcie oddziału Iron Oxide Pigment od Venator oznacza transformację naszych globalnych zasięgów produkcyjnych, znakomitą synergię i nowe możliwości rozwoju. Nadal oczywiście skupiać się będziemy na wysokim poziomie jakości, zrównoważonych produktach, innowacji, obsłudze oraz zabezpieczeniu łańcucha dostaw dla naszych cenionych klientów i partnerów.

Oprócz oferty produktowej przejętego oddziału w ręce Cathay Industries przejdzie również osiem zakładów produkcyjnych i jeden ośrodek administracyjny w sześciu krajach na czterech kontynentach. Transakcja dowodzi, że producent dąży do rozbudowania swojej globalnej sieci oraz bycia bliżej swoich klientów.

Komplementarne biznesy

Ze względu na wspólne wartości obu podmiotów Cathay dostrzega komplementarność biznesów i cieszy się na współpracę z zespołem Venator. Transakcja ma zostać zamknięta przed końcem pierwszego kwartału 2023.

Źródło: Cathay Industries