a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowy prezes amerykańskiego koncernu

Nowy prezes amerykańskiego koncernu

Latem tego roku jeden z największych graczy na światowym rynku farb i powłok poinformował, że jego prezes i dyrektor generalny odchodzi z firmy. Wiemy już, kto zajmie jego miejsce.

Fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Zmiana na fotelu prezesa dotyczy koncernu Axalta Coating Systems. 31 sierpnia ze stanowiska ustąpił stojący dotychczas na czele firmy Robert Bryant.

Decyzja przy pełnym wsparciu zarządu

Nowym prezesem i dyrektorem generalnym Axalty zostanie Chris Villavarayan. Stanowisko obejmie 1 stycznia 2023, zastępując Rakesha Sachdeva, który pełnił tymczasowo obie funkcje. Jak komentuje niezależny dyrektor Axalta CS Bill Cook:

W imieniu całego zarządu Axalty witam Chrisa jako naszego kolejnego dyrektora generalnego, a równocześnie chciałbym podziękować Rakeshowi za jego kierownictwo w okresie przejściowym. Wybór poprzedziły intensywne poszukiwania silnego lidera dla naszej firmy, a decyzja zapadła przy pełnym wsparciu zarządu. Christ to osoba z dużym doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych, która wniesie do Axalty swoją znajomość działań operacyjnych oraz wiedzę ekspercką w dziedzinie rozwoju produktów.

Villavarayan wyraził radość z dołączenia do zespołu Axalty – firmy ze 150-letnią historią, którą od dawna podziwiał. Dodał, że jest gotów służyć swoim doświadczeniem, by zapewnić koncernowi dynamiczny rozwój i stabilną pozycję na rynku.

Kim jest nowy prezes?

Chris Villavarayan przez 22 lata związany był z firmą Meritor, producentem OEM dla branży transportowej i przemysłowej, gdzie pełnił ostatnio funkcję prezesa i dyrektora generalnego. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządu Franklin Electric oraz organizacji non-profit Focus: HOPE. Ukończył studia na kierunku inżynieria lądowa na McMaster University oraz program Wharton Executive Education Advanced Finance.

Chris Villavarayan. Fot. arch. Axalta Coating Systems

Źródło: Axalta Coating Systems