a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePrezes Axalta Coating Systems odchodzi

Prezes Axalta Coating Systems odchodzi

Koncern Axalta Coating Systems ogłosił, że dotychczasowy prezes i dyrektor generalny firmy, Robert Bryant, z końcem sierpnia ustąpi ze stanowiska. Jego miejsce tymczasowo zajmie Rakesh Sachdev – niezależny dyrektor Axalty z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w branży chemicznej.

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Jak podaje Axalta, Robert Bryant ustąpi ze stanowiska z dniem 31 sierpnia w związku z innymi propozycjami zawodowymi. W tym samym czasie przestanie być członkiem zarządu firmy.

Z firmą od początku

Bill Cook, przewodniczący zarządu Axalty, podkreślił, że Bryant był z firmą od początku – dołączył do zespołu jako dyrektor finansowy w 2013 roku, gdy powstała z odłączenia od DuPont. Na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego był od roku 2018. Cook dziękuje mu słowami:

Od momentu objęcia funkcji prezesa, dyrektora generalnego i dyrektora w 2018 roku, Robert zbudował silny zespół i poprowadził nas w kierunku skoncentrowanego na biznesie modelu operacyjnego, który pozwolił nam lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, a równocześnie intensywnie pracować nad innowacjami i programami kapitału ludzkiego. Szczególne podziękowania chciałbym do niego skierować za stanie na czele firmy w obliczu bezprecedensowych wyzwań, którym musieliśmy stawić czoła w ostatnich latach w związku z pandemią COVID-19 oraz problemami w łańcuchu dostaw.

Sam Bryant dodaje, że zaszczytem było dla niego prowadzić tak utalentowany zespół na całym świecie. Jest dumny z postępów, jakie uczyniła firma w ostatnich latach oraz dziękuje wszystkim pracownikom i klientom Axalta Coating Systems.

Tymczasowy prezes

Cook podkreślił, że z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu w branży chemicznej Rakesh Sachdev doskonale sprawdzi się jako tymczasowy dyrektor generalny. Sachdev jest niezależnym dyrektorem Axalty od sierpnia 2020. Obecnie pełni m.in. funkcję prezesa zarządu Regal Rexnord Corporation, wcześniej był dyrektorem generalnym Platform Specialty Products Corporation oraz dyrektorem generalnym i prezesem Sigma-Aldrich Corporation. Ukończył budowę maszyn na Indian Institute of Technology w Delhi oraz na University of Illinois at Urbana-Champaign, a także zarządzanie na Indiana University.

Źródło: Axalta Coating Systems