a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneŚwietlana przyszłość Axalta Coating Systems

Świetlana przyszłość Axalta Coating Systems

Z racji przejęcia przez grupę Carlyle jednostka DuPont Performance Coatings funkcjonuje już pod nową nazwą Axalta Coating Systems. Dzięki transakcji firma zyskuje dużą swobodę i może w pełni skupić się na tym, co było od wielu lat jej specjalizacją – farbach przemysłowych na czele z powłokami samochodowymi.

Axalta Coating Systems

fot. arch. Spies Hecker

W nowej odsłonie Axalta Coating Systems kontynuować będzie ponad 90-letnią tradycję sektora farb i powłok koncernu DuPont. Oddział ten powstał w latach 20. ubiegłego wieku i zabłysnął wówczas znaną marką Centari oraz innowacjami, takimi jak pierwszy automatyczny system mieszania farb. Z czasem firma wycofała się z branży farb architektonicznych, aby skoncentrować się na przemyśle i transporcie, w których to obszarach specjalizuje się do dziś.

Obecnie znakiem rozpoznawczym jednostki są takie marki jak Cromax, Spies Hecker, Standox i Nason. Jako przedmiot transakcji pozostały one własnością Axalta Coating Systems, podobnie jak 11 tysięcy pracowników firmy, 35 zakładów produkcyjnych, 42 ośrodki szkoleniowe oraz siedem centrów innowacji.

W planach odmienionej jednostki jest utrzymanie swej silnej pozycji na rynku farb na samochody i pojazdy pracujące pod dużym obciążeniem, a także zaznaczenie obecności w innych sektorach przemysłu. Firma zamierza skupić się na obszarach rozwijających się, takich jak Chiny czy Brazylia, w których to rejonach posiada już swoje placówki. Nie zaniedba jednak także rynków dojrzałych, gdzie planuje przyciągnąć klientów nowymi, przyjaznymi środowisku technologiami, takimi jak wodorozcieńczalne farby samochodowe trzeciej generacji.

Zarząd Axalta Coating Systems jest pełen optymizmu co do najbliższej przyszłości. Charlie Shaver, prezes firmy, mówi:

Niezależność, którą uzyskaliśmy, oznacza w praktyce, że każdy z nas będzie mógł skoncentrować się teraz w pełnym wymiarze godzin na naszej pasji – farbach i powłokach. Uwalniając cały nasz potencjał, będziemy w stanie zaoferować klientom jeszcze lepsze produkty i usługi. Cieszymy się ze współpracy z grupą Carlyle, ponieważ rozumie ona naszą ideę i potrzeby naszych klientów. Do tego jest koncernem o globalnym zasięgu, podobnie jak my, umożliwia nam więc dostęp do światowych trendów. W ten sposób możemy korzystać z doświadczenia naszego partnera, ale równocześnie kierować swym biznesem po swojemu.

Źródło: coatingsworld.com

Dowiedz się więcej o firmie