a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneJotun sprzedał oddział w Rosji

Jotun sprzedał oddział w Rosji

Jotun sprzedał swój oddział w Rosji i ostatecznie zakończył działalność w kraju. Pracownicy zachowają pracę pod kierownictwem nowego właściciela.

Fot. arch. Jotun

Na początku marca w związku z wojną w Ukrainie norweski koncern ogłosił wstrzymanie swoich działań na rynku w Rosji. Obecnie podjął decyzję o całkowitej sprzedaży rosyjskiego oddziału.

Najlepsza z opcji

W dniu 2 sierpnia rosyjski oddział Jotun – produkcja, zespół i wszystkie aktywa – przeszedł w ręce firmy Atomstrojkompleks. Jak komentuje prezes i dyrektor generalny Jotun, Morten Fon:

Od końca lutego poszukiwaliśmy rozwiązania w kwestii naszych działań w Rosji. Prowadzenie biznesu w warunkach nałożonych sankcji stawało się coraz trudniejsze i mieliśmy świadomość, że sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni. Priorytetem byli dla nas pracownicy i z myślą o nich w ostatnich miesiącach rozważaliśmy kilka opcji. Przykro nam, że ostatecznym wyjściem okazała się sprzedaż firmy.

Prezes dodaje, że zgodnie z ich przekonaniem dalsza praca pod kierownictwem Atomstrojkompleks to obecnie dla pracowników Jotun w Rosji najlepsze z dostępnych rozwiązań. Atomstrojkompleks to firma deweloperska i budowlana z siedzibą w Jekaterynburgu, obecna na rynku od 1995 roku.

Pracownicy zachowają dotychczasowe umowy

Jotun obecny był w Rosji od 1989 roku, a od 2017 roku miał w tym kraju własny zakład produkcyjny. Pod koniec roku 2021 firma działała we wszystkich najważniejszych częściach kraju i zatrudniała tu ponad 300 osób.

Obecni pracownicy zachowają swoje stanowiska na mocy obowiązujących umów i na dotychczasowych warunkach. Marki, własność intelektualna i technologie nie są obiektem sprzedaży. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie