a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiMalinowy optymizm wśród Kolorów Roku 2023

Malinowy optymizm wśród Kolorów Roku 2023

Kto powiedział, że Kolor Roku musi być wyborem uniwersalnym i bezpiecznym? Jeden z producentów postawił w tym roku na bardzo wyrazistą, owocową opcję.

Fot. arch. Benjamin Moore

Trwa okres, gdy producenci farb ogłaszają swój Kolor Roku 2023. Eksperci Benjamin Moore dokonali tym razem odważnego wyboru – postawili na wyrazisty malinowy odcień Raspberry Blush.

Charyzma i radość

Producent określa swój wybór jako „definicję charyzmatycznego koloru”. Na stronie poświęconej Kolorowi Roku 2023 Benjamin Moore czytamy:

W 2023 roku jesteśmy gotowi, bo uczynić zdecydowany krok. Gotowi, by wreszcie odważnie zanurzyć się w kolorze. Inspirację czerpiemy z przestrzeni zanurzonych w barwach, wytrącających nas z naszej strefy komfortu.

Raspberry Blush to pełen życia odcień koralowy z odrobiną różu, który oddziałuje na zmysły i wprowadza nastrój eklektycznego optymizmu. Pozostaje w centrum uwagi, chce być zauważony. Wypełnia wnętrze entuzjazmem, zachwytem i radością.

Fot. arch. Benjamin Moore

Zwiększyć nasycenie

Malinowy Kolor Roku 2023 to odpowiedź na trendy obserwowane przez ekspertów firmy w ostatnich latach – zwrot ku cieplejszym, a zarazem bardziej nasyconym odcieniom. Jak wyjaśnia Andrea Magno, dyrektorka ds. marketingu kolorystycznego i rozwoju:

Choć uwielbiamy przytłumione, miękkie barwy, poczuliśmy się gotowi, by zrobić coś bardziej zdecydowanego. Nie mogliśmy się już powstrzymać – chcieliśmy zwiększyć nasycenie naszych odcieni.

Badania potwierdzają, że w różnych sferach sztuki i designu rośnie zainteresowanie barwami o większej intensywności i nasyceniu. Pewnym przygotowaniem do tej fazy były odcienie pojawiające się w paletach już w poprzednich latach – m.in. terakota Rosy Peach od Benjamin Moore.

Element „wow”

Andrea Magno przyznaje, że w przypadku wystroju wnętrz – ze względu na fakt, że mocno wyróżnia się na tle dominujących w naszych wnętrzach przytłumionych kolorów neutralnych – Raspberry Blush może się wydać wielu osobom wyborem zbyt śmiałym. Zarazem jednak trudno mu się oprzeć. Jak mówi Magno:

Ma w sobie element „wow”. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do tych wszystkich szarości, błękitów i odcieni neutralnych… A równocześnie wciąż na nowo wracaliśmy do koloru i odnajdywaliśmy w nim nowe, różne rzeczy, które nas w nim pociągają.

Producent podpowiada, że Raspberry Blush może na przykład ożywić drzwi wejściowe do domu czy mieszkania, a także odmienić oblicze naszych ulubionych mebli. Jeśli zaś chodzi o odważniejsze zastosowania – Andrea Magno dostrzega w nim również godnego spadkobiercę trendu z początku tego tysiąclecia, gdy niezwykle modne były jadalnie utrzymane w odcieniach czerwieni.

Fot. arch. Benjamin Moore

Źródło: Benjamin Moore