a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDekada zrównoważonego rozwoju

Dekada zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój jest gorącym tematem w branży farb i powłok już od dobrych kilku lat. Jeden z producentów pigmentów świętuje właśnie dekadę zrównoważonego rozwoju w swojej firmie.

Fot. geralt / pixabay.com

Birla Carbon to jeden z najważniejszych na świecie wytwórców produktów carbon black, wykorzystywanych m.in. w branży farb i powłok, tuszów i tonerów, tworzyw sztucznych i tkanin. Firma raportuje swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju już od roku 2013.

Czas działania

Na stronie Decade of Sustainability [Dekada zrównoważonego rozwoju] producent zebrał swoje najważniejsze sukcesy na tym polu z ostatnich dziesięciu lat. John Loudermilk, dyrektor generalny Birla Carbon, skomentował:

Nasza firma skupiła się na zrównoważonym rozwoju, aby stać się liderem w branży, ale również budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich. Sądząc po dyskusjach toczonych w trakcie COP27 oraz postanowieniu osiągnięcia net zero i obniżenia wzrostu temperatury do poziomu poniżej 1,5°C, nastał czas przejścia od planów do działań.

Dyrektor generalny dodaje, że dokładnie to robi Birla Carbon. Przygotowywane przez firmę raporty dotyczące zrównoważonego rozwoju opisują konkretne działania, które mają pomóc jej osiągnąć do roku 2050 zerową emisję dwutlenku węgla.

Od fabryk po interakcje

W swoich działaniach Birla Carbon realizuje strategię Sustainable Operational Excellence (SOE). Obejmuje ona szeroki zakres aktywności – od projektowania fabryk i zarządzania nimi aż po interakcje z klientami i społecznościami.

Źródło: Birla Carbon