a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPolski produkt na liście Oeko-Tex

Polski produkt na liście Oeko-Tex

Prestiżowa lista Active Chemical Products publikowana przez stowarzyszenie Oeko-Tex zawiera substancje aktywne sprawdzone przez toksykologów i bezpieczne dla zdrowia. Trafił właśnie na nią pierwszy produkt wytwarzany w Polsce.

Fot. deepakrit / pixabay.com

Na listę Active Chemical Products (ACPs) publikowaną przez Oeko-Tex trafił właśnie produkt Roflex T70L z oferty PCC Rokita. To jedyna substancja chemiczna w Polsce, która może się poszczycić takim wyróżnieniem.

Substancja bezpieczna dla zdrowia

Oeko-Tex to Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry. Fakt, że zdecydowało się ono na umieszczenie Roflex T70L na liście ACPs, oznacza, że zgodnie ze standardami organizacji i na podstawie oceny ekspertów w dziedzinie toksykologii, jest to substancja bezpieczna dla zdrowia.

Ocena substancji odbywa się pod nadzorem Oeko-Tex zgodnie z przepisami unijnymi. Certyfikat nie jest przyznawany raz na zawsze – jeśli dokonane zostaną odkrycia naukowe, w świetle których nie będzie już gwarancji bezpieczeństwa produktu, zostaje on usunięty z listy.

Dla branży budowlanej i tekstylnej

Roflex T70L to produkt z grupy plastyfikatorów uniepalniających. Może być stosowany m.in. w branży budowlanej, tekstylnej, elektronicznej i motoryzacyjnej. Dzięki wpisaniu na listę ACPs można go obecnie wykorzystywać w wyrobach gotowych spełniających wymagania certyfikacji OEKO-TEX® Standard 100 – np. tkaninach powlekanych do bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Źródło: PCC

Dowiedz się więcej o firmie