a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDoskonała termoizolacja z nową linią produktów

Doskonała termoizolacja z nową linią produktów

Na rynku jest dostępna nowa linia produktów do powłok termoizolacyjnych. Według wytwórcy zapewnia ona dobre właściwości izolacyjne nawet w temperaturach do 250°C.

Fot. arch. Evonik

Nową linię produktów TEGO® Therm do zastosowania w powłokach termoizolacyjnych wprowadziła na rynek firma Evonik. Linię tworzą TEGO® Therm HPG 4000 i TEGO® Therm HPG 6806 – mikroporowate granulki na bazie krzemionki – oraz odporne na ciepło spoiwo na bazie silikonu, TEGO® Therm L 300.

Prosta aplikacja natryskowa

Jak zapewia producent, nowe produkty zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne nawet w temperaturach do 250°C. Dzięki temu zapobiegają utracie energii, mogą chronić przed korozją pod izolacją, a także gwarantować większe bezpieczeństwo, ograniczając nagrzewanie się powierzchni. Do tego są łatwe w aplikacji. Jak mówi dr Niko Haberkorn, szef działu Thermal Managing Coatings w Evonik Coating Additives:

Aplikacja standardowych systemów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna, często pochłania wiele czasu i energii, do tego kłopotliwe jest w ich przypadku dokładne zabezpieczenie urządzeń i elementów o złożonej geometrii. Produkty z linii TEGO® Therm mogą być nanoszone natryskowo, dzięki czemu aplikację można przeprowadzić do pewnego stopnia nawet w trakcie trwających operacji. Pozwala to uniknąć przestojów i zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jedno z proponowanych zastosowań nowych produktów to techniczna izolacja rurociągów, zbiorników oraz innych elementów instalacji przemysłowych. Pierwszy wyrób na bazie granulek TEGO® Therm jest już dostępny komercyjnie i może być stosowany do zabezpieczania przed korozją i ochrony przed nagrzewaniem się powierzchni. Zgodnie z planami wytwórcy linia w przyszłości posłuży również branży budowlanej i samochodowej.

Granulki plus spoiwo

Producent zaleca stosowanie granulek TEGO® Therm w połączeniu ze spoiwem z tej samej linii, zwłaszcza w zastosowaniach wymagających odporności na bardzo wysokie temperatury. Eksperci Evonik służą w razie potrzeby klientom próbkami formuł.

Źródło: Evonik