a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePrzejęcie dużego producenta dyspersji grafenowych

Przejęcie dużego producenta dyspersji grafenowych

Kanadyjski producent rozwijający technologię przetwarzania odpadów węglowych w grafen ogłosił właśnie duże przejęcie. W jego ręce trafi jeden z największych wytwórców dyspersji grafenowych. Razem pracować będą nad przyjaznym środowisku grafenem m.in. dla branży farb i powłok.

Fot. CoolVid-Shows / pixabay.com

Universal Matter UK Limited – spółka zależna należąca w całości do Universal Matter Inc. – uzgodniła przejęcie wszystkich udziałów Applied Graphene Materials UK Limited i Applied Graphene Materials LLC, głównych spółek operacyjnych Applied Graphene Materials plc. Podana kwota transakcji to 1,3 mln $.

Grafen dla branży farb i powłok

Powstałe w 2019 roku Universal Matter Inc. to prywatna kanadyjska korporacja, której działalność skupia się na zaawansowanych materiałach. Obecnie dąży do przetwarzania odpadów opartych na węglu w wysokiej jakości, przyjazny środowisku grafen turbostratyczny. Jak komentuje John van Leeuwen, dyrektor generalny firmy:

Nasza propozycja przejęcia AGM doskonale wpisuje się w strategię rozwoju UMI, polegającą na rozwijaniu obszarów dyspersji i aplikacji pod kątem zaawansowanych farb i powłok. Prócz tego da nam szansę ekspansji na europejskim rynku za sprawą zbudowanej przez AGM sieci dystrybucyjnej.

Firma Applied Graphene Materials (AGM) jest jednym z najważniejszych dostawców dyspersji grafenowych. W ramach transakcji wraz z technologiami AGM w ręce Universal Matter przejdzie również know-how w zakresie aplikacji i formułowania oraz wyniki testów potwierdzające możliwość wykorzystania technologii w branży powłok, kompozytów i innych.

Duże możliwości rozwoju

Obydwie strony są przekonane, że przejęcie stworzy duże możliwości rozwoju w zakresie nowych rozwiązań opartych na grafenie. Dzięki innowacyjnemu procesowi UMI, w ramach którego odpady węglowe przetwarzane są w przyjazne środowisku rozwiązania grafenowe, klienci z różnych branż uzyskają dostęp do nowych, atrakcyjnych technologii.

Źródło: Applied Graphene Materials