a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweProducent farb członkiem inicjatywy GIA

Producent farb członkiem inicjatywy GIA

GIA to inicjatywa Międzynarodowej Organizacji Morskiej, której celem jest zwiększenie świadomości w kwestii zagrożenia, jakie stanowi porastanie statków. Jej członkiem został właśnie jeden z dużych producentów farb.

GIA to inicjatywa Międzynarodowej Organizacji Morskiej, której celem jest zwiększenie świadomości w kwestii zagrożenia, jakie stanowi porastanie statków. Jej członkiem został właśnie jeden z dużych producentów farb.
Fot. arch. Hempel

Do inicjatywy Global Industry Alliance (GIA) for Marine Biosafety dołączył Hempel. Producent będzie współpracował z branżą na rzecz zmniejszenia emisji szkodliwych substancji przez statki.

Dekarbonizacja branży

GIA to inicjatywa powołana przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO – ang. International Maritime Organization) w ramach projektu GloFouling Partnerships. Oprócz Hempel platforma skupia trzynaście prywatnych firm, które wspólnie z IMO, rządami i organizacjami pozarządowymi dążą do zwiększenia świadomości w kwestii zagrożeń związanych z porastaniem statków. Jak komentuje Alexander Enström, wiceprezes wykonawczy i dyrektor oddziału Marine w Hempel:

Bardzo cieszymy się z dołączenia do Global Industry Alliance (GIA) for Marine Biosafety. Wierzymy, że ścisła współpraca między wszystkimi udziałowcami – rządami, organizacjami pozarządowymi oraz przemysłem morskim – jest konieczna, by rozpoznać wyzwania i przyspieszyć prace nad rozwiązaniami, które pozwolą na dekarbonizację branży i ochronę środowisk morskich.

Alexander Enström dodał, że jako dostawca farb morskich, które zapobiegają porastaniu statków, zmniejszając zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla, Hempel cieszy się na współpracę. Porastanie statków szkodzi środowisku na różne sposoby – nie tylko powoduje zwiększoną emisję, ale również sprzyja rozprzestrzenianiu się w morzu inwazyjnych gatunków.

Członkowie GIA

Projekt GIA ruszył w czerwcu 2020. Jego członkami są m.in. producenci powłok, dostawcy usług czyszczenia na wodzie, przedsiębiorstwa żeglugowe i organizacje techniczne. Status obserwatora w grupie ma również Stowarzyszenie Producentów Ropy Naftowej i Gazu (International Association of Oil & Gas Producers).

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie