REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Projekty PPG z nagrodami Structure Awards

PPG zbiera laury w Stanach Zjednoczonych! Trzy projekty, przy realizacji których wykorzystano farby ochronne koncernu, otrzymały prestiżowe nagrody Structure Awards.

Structure Awards Society for Protective CoatingsStructure Awards to znane i cenione w branży wyróżnienie, przyznawane przez amerykańskie Stowarzyszenie ds. Powłok Ochronnych (Society of Protective Coatings – SSPC). Nagrody wręczono na dorocznej konferencji i wystawie SSPC w Tampa na Florydzie. Oto docenione przez jury projekty:

Renowacja kolejki górskiej Cyclone w nowojorskim lunaparku Coney Island

PPG Structure Awards

Fot. arch. PPG

… o której pisaliśmy nieco ponad rok temu. Historyczny obiekt odnowiony został w ciągu 12 tygodni pod koniec roku 2015. Za renowację legendarnej kolejki przyznano nagrodę George Campbell Award dla wyjątkowo skomplikowanych projektów.

Koncern PPG dostarczył firmie wykonawczej Baynum Painting ponad 700 galonów specjalistycznych farb: epoksydowego podkładu Amercoat i akrylowo-siloksanowej farby nawierzchniowej PSX ONE na elementy strukturalne kolejki, a na powierzchnie drewniane – podkład Seal Grip oraz nawierzchniowy lakier Pitt-Tech.

Renowacja zapory Fontana

PPG Structure Awards

Fot. arch. PPG

Odnowiona zapora Fontana zgarnęła nagrodę E. Crone Knoy Award. Jest to wyróżnienie przyznawane projektom, które wymagały niezwykłej precyzji i wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań. Renowacja, podczas której posłużono się skomplikowanym siedmiopoziomowym rusztowaniem, trwała cztery miesiące.

W tym wypadku PPG zapewnił system lakierniczy składający się z epoksydowej farby Amerlock, Amerlock w wersji z płatkami szklanymi oraz powłoki polisiloksanowej PSX 700. Ta trójkomponentowa powłoka zastąpiła poprzedni system, składający się z sześciu produktów, ograniczając emisję LZO i szkodliwych substancji o 75%.

Renowacja Namiotu Jutra w New York State Pavilion

PPG Structure Awards

Fot. arch. PPG

Za renowację słynnego Namiotu Jutra (Tent of Tomorrow), części gmachu New York State Pavilion w Corona Park, wręczono nagrodę Industry Spirit Award. Przyznaje się ją projektom, które mają szczególne znaczenie dla lokalnej społeczności.

Skonstruowany z okazji wielkiej Wystawy Światowej (World Fair) w roku 1964, Namiot Jutra stanowi część zaprojektowanego przez Philipa Johnsona gmachu New York State Pavilion. Obiekt ma kształt elipsy i składa się z szesnastu 30-metrowych filarów z żelazobetonu, podtrzymujących podwieszany na stalowych linach dach o wymiarach 105 x 75 metrów. Do jego renowacji wykorzystano ponad 3700 litrów farb PPG: podkładu Amerlock 2 oraz Amerlock 450H, farby nawierzchniowej o wysokim połysku w specjalnym odcieniu American Cheese, który pasować musiał do legendarnego żółtego koloru Namiotu.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA