a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProjekt Glow – nowa generacja farb proszkowych

Projekt Glow – nowa generacja farb proszkowych

Rynek farb przemysłowych dynamicznie się rozwija, rośnie zapotrzebowanie na wydajne, niedrogie formuły i efektywne procesy produkcyjne. Odpowiedzią na te tendencje ma być projekt Glow, którego głównym celem jest nowa generacja farb proszkowych.

projekt Glow farby proszkowe

Fot. glow-project.eu

Co trzeba zrobić, aby w odpowiedzi na potrzeby rynku farb przemysłowych dostarczyć mu niedrogich, dobrych jakościowo produktów? Po pierwsze – zastąpić tradycyjne technologie alternatywnymi, przyjaznymi środowisku rozwiązaniami, takimi jak farby proszkowe czy farby o wysokiej zawartości części stałych. Po drugie – wykorzystać najnowsze zdobycze nanotechnologii.

Właśnie taką drogą zamierzają pójść członkowie projektu Glow. Jego cel to rozwój nowych, opartych na polimerach surowców i kompozytów, a także innowacyjnych technologii przetwarzania i produkcji, których owocem będzie kolejna generacja farb proszkowych. Będą to odporne, matowe powłoki oparte na dwufunkcyjnych żywicach akrylowych i nanododatkach. Oczywiście wszystko przy zachowaniu korzystnego stosunku jakość/cena oraz dbałości o ekologię, zgodnie z obowiązującymi trendami.

Projekt skupia pięciu partnerów z trzech krajów europejskich (Grecja, Włochy, Wielka Brytania) oraz jednego kraju współpracującego, Izraela. Dwójka z nich to grupy akademickie: jedna z greckiego Narodowego Centrum Badań Naukowych „Demokritos”, druga z Uniwersytetu City w Londynie. Prócz tego w projekcie udział biorą trzy fimy: Steel Belt Systems (Włochy), Israel Barter Trading (Izrael) oraz Megara Resins (Grecja).

Źródło: european-coatings.com