REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Projekt Glow – nowa generacja farb proszkowych

Rynek farb przemysłowych dynamicznie się rozwija, rośnie zapotrzebowanie na wydajne, niedrogie formuły i efektywne procesy produkcyjne. Odpowiedzią na te tendencje ma być projekt Glow, którego głównym celem jest nowa generacja farb proszkowych.

projekt Glow farby proszkowe

Fot. glow-project.eu

Co trzeba zrobić, aby w odpowiedzi na potrzeby rynku farb przemysłowych dostarczyć mu niedrogich, dobrych jakościowo produktów? Po pierwsze – zastąpić tradycyjne technologie alternatywnymi, przyjaznymi środowisku rozwiązaniami, takimi jak farby proszkowe czy farby o wysokiej zawartości części stałych. Po drugie – wykorzystać najnowsze zdobycze nanotechnologii.

Właśnie taką drogą zamierzają pójść członkowie projektu Glow. Jego cel to rozwój nowych, opartych na polimerach surowców i kompozytów, a także innowacyjnych technologii przetwarzania i produkcji, których owocem będzie kolejna generacja farb proszkowych. Będą to odporne, matowe powłoki oparte na dwufunkcyjnych żywicach akrylowych i nanododatkach. Oczywiście wszystko przy zachowaniu korzystnego stosunku jakość/cena oraz dbałości o ekologię, zgodnie z obowiązującymi trendami.

Projekt skupia pięciu partnerów z trzech krajów europejskich (Grecja, Włochy, Wielka Brytania) oraz jednego kraju współpracującego, Izraela. Dwójka z nich to grupy akademickie: jedna z greckiego Narodowego Centrum Badań Naukowych „Demokritos”, druga z Uniwersytetu City w Londynie. Prócz tego w projekcie udział biorą trzy fimy: Steel Belt Systems (Włochy), Israel Barter Trading (Izrael) oraz Megara Resins (Grecja).

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA