REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Elektropowłoki PPG na samolotach Dassault

E-powłoka Aerocron od PPG została zakwalifikowana przez wytwórcę samolotów Dassault Aviation do stosowania na częściach strukturalnych do ochrony przed korozją. Dzięki temu wolny od chromu podkład PPG może być wykorzystywany przez podwykonawców Dassault przy produkcji elementów samolotu.

elektropowłoki PPG Dassault

Fot. arch. PPG

Jak mówi Daniel Bencun, manager segmentu powłok lotniczych na rejon Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki PPG, Dassault słynie z tego, że stawia na innowacje. Wybór powłoki Aerocron jest tego potwierdzeniem, bowiem oferowany przez PPG podkład to nowoczesny wodorozcieńczalny produkt, który nie zawiera chromu i nie emituje szkodliwych substancji.

W procesie elektropowlekania metalowe części są zanurzane w naładowanej elektrycznie farbie. W porównaniu z tradycyjnym, natryskowym nanoszeniem podkładu, technologia ta jest bardziej efektywna i bezpieczniejsza, zapewnia lepszą ochronę przed korozją, a także mniejszą końcową wagę powłoki, co gwarantuje niższe zużycie paliwa przez samolot. Różnica w masie jest wyraźna – dla części płaskich wynosi ok. 30%, dla bardziej złożonych kształtów nawet do 75%.

Linia elektropowlekania może być całkowicie zautomatyzowana, a cała aplikacja wraz z sieciowaniem trwa zaledwie dwie godziny, podczas gdy w przypadku tradycyjnych powłok proces ten trwa nawet kilka dni. Ze względu na wszystkie te zalety zainteresowanie elektropowłokami szybko rośnie. Dlatego też PPG spodziewa się, że do Dassault wkrótce dołączą inni wytwórcy samolotów OEM.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA