a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducenci klejów spotkali się w Hiszpanii

Producenci klejów spotkali się w Hiszpanii

Kilkuset przedstawicieli branży klejów i uszczelniaczy spotkało się w ubiegłym miesiącu w Hiszpanii, by dyskutować m.in. o zrównoważonym rozwoju, zmianach przepisów i efektywności energetycznej. Producenci mieli również możliwość zaprezentowania swoich nowinek.

Fot. fill / pixabay.com

W dniach od 13 do 15 września w ośrodku Port Aventura w Tarragonie w Hiszpanii odbyła się konferencja FEICA 2023 European Adhesive & Sealant Conference and EXPO. W wydarzeniu udział wzięło prawie 700 delegatów.

Jak zostać liderem zielonej branży?

Tematem przewodnim konferencyjnego forum biznesowego były „Branżowe innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Mowa była więc o pozycji Europy w zakresie zrównoważonych innowacji, nadchodzących zmianach przepisów oraz możliwościach zwiększania swojej konkurencyjności jako lider zielonej branży.

Oprócz forum biznesowego zorganizowane zostały równoczesne sesje, w ramach których prezentowane były zagadnienia z takich obszarów tematycznych jak kleje do opakowań na żywność, efektywność energetyczna, kleje topliwe, recykling czy bloki budulcowe pochodzenia biologicznego dla klejów i uszczelniaczy.

Z kolei Table Top Exhibition (EXPO) było platformą, na której wszyscy producenci, dystrybutorzy oraz dostawcy surowców i usług z branży klejów i uszczelniaczy mogli zaprezentować swoje innowacje produktowe oraz nowe technologie.

Zmiana prezesa

W trakcie konferencji swoją dwuletnią kadencję w roli prezesa FEICA zakończył zakończył Cuido Cami (Avisa). Na stanowisku zastąpi go Erik Dehasque (Sika). Kończący kadencję prezes skomentował:

Konferencja i targi FEICA nieustannie poruszają kwestie ważne dla naszej branży, a tegoroczna edycja wydarzenia była dużym sukcesem. Jestem pewien, że FEICA będzie się nadal dynamicznie rozwijać.

Źródło: european-coatings.com