a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDuży koncern kupuje wytwórcę systemów ściennych

Duży koncern kupuje wytwórcę systemów ściennych

Jeden z największych producentów farb na świecie dokonał przejęcia na amerykańskim rynku. W jego ręce przeszła jednostka specjalizująca się w systemach ściennych z paneli kompozytowych.

Fot. ReinhardThrainer / pixabay.com

Firma RPM International, piąty największy producent farb na świecie, ogłosiła, że w jej ręce przechodzi segment NOW Specialties produkujący systemy ścienne. Nowym właścicielem jednostki zostanie podlegające RPM Tremco, a zakupiony segment stanie się częścią Tremco Construction Products Group (Tremco CPG).

Szybko rosnący sektor rynku budowlanego

Zakupiony przez RPM segment z siedzibą w Teksasie specjalizuje się w systemach ściennych z metalowych oraz aluminiowych materiałów kompozytowych. Jak komentuje Frank C. Sullivan, prezes zarządu i dyrektor generalny RPM:

Panelizowane systemy fasadowe oraz inne formy konstrukcji panelizowanych powstających poza placem budowy to szybko rosnący sektor rynku budowlanego oraz jeden z kluczowych obszarów z punktu widzenia strategii Tremco CPG. Przejęcie wzmocni pozycję Tremco jako dostawcy kompatybilnych rozwiązań budowlanych, które charakteryzują się wydajnością, wydłużają trwałość obiektu oraz zapewniają dostosowane do potrzeb walory estetyczne.

Systemy ścienne NOW Specialties są produkowane poza placem budowy, a następnie transportowane i instalowane. Dzięki temu klienci mogą liczyć na lepszą efektywność procesu oraz wyższą jakość. Do tego systemy są kompatybilne z tymi oferowanymi przez Tremco CPG, rozszerzą więc ofertę dla osób poszukujących fasad z paneli metalowych.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione

Roczna sprzedaż segmentu systemów ściennych NOW Specialties sięga 20 mln $. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: coatingsworld.com