a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiWiceprezeska koncernu chemicznego w Hali Sławy

Wiceprezeska koncernu chemicznego w Hali Sławy

Women in Manufacturing Hall of Fame to ważne wyróżnienie przyznawane liderkom branży wytwórczej, które inspirują do kariery w przemyśle kolejne pokolenia kobiet. W tym zaszczytnym gronie znalazła się jedna z wiceprezesek BASF.

Fot. arch. BASF

Kristen Pforr, wiceprezeska ds. operacji BASF w oddziale Care Chemicals, znalazła się w Women in Manufacturing (WiM) Hall of Fame. To zaszczytne grono dziesięciu liderek przemysłu wytwórczego, które wnoszą cenny wkład w rozwój branży, wspierając, promując i inspirując inne kobiety.

Niesamowite osiągnięcie

Kristen Pforr jest związana z BASF od piętnastu lat i obecnie ma pod opieką ponad 400 pracowników i ponad miliard dolarów majątku wytwórczego w dziewięciu zakładach w Ameryce Północnej. Jest członkinią zespołu kierowniczego w fabryce w Geismar w Luizjanie – największym zakładzie produkcyjnym BASF na tym kontynencie. Jak komentuje Marc Ehrhardt, prezes oddziału BASF North America:

Gratulujemy Kristen tego niesamowitego osiągnięcia oraz dziękujemy za jej pracę kierowniczą w zakładzie w Geismar i w całym regionie. Jest wzorem dla wszystkich naszych współpracowników w przemyśle wytwórczym – każdego dnia inspiruje do działań w duchu bezpieczeństwa i innowacji.

Ehrhardt dodał, że Kristen Pforr jest żywym dowodem na to, że firmie BASF zależy na przyciąganiu, rozwijaniu oraz zatrzymywaniu u siebie różnorodnych talentów. Wyróżniona wiceprezeska zasłynęła także wspieraniem programów STEAM zachęcających dziewczynki do kariery w branży wytwórczej oraz działań mentoringowych na rzecz kobiet w przemyśle.

Pionierki

Liderki branży, które znalazły się w WiM Hall of Fame, zostały nominowane przez swoich współpracowników oraz innych przedstawicieli branży, a następnie wybrane przez panel, w skład którego weszli członkowie komitetu wykonawczego fundacji Women in Manufacturing Education Foundation (WiMEF). Jak mówi prezeska WiM, Allison Grealis:

Wyróżniona dziesiątka to prestiżowa grupa – każda z nich wniosła znaczący, trwały wkład w naszą branżę. To prawdziwe pionierki, których działania zaowocowały nowymi możliwościami dla ogromnej rzeszy kobiet. To dla nas zaszczyt, że możemy je w ten sposób uhonorować.

Źródło: BASF