a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneProducenci farb i dostawcy spotkają się w Chinach

Producenci farb i dostawcy spotkają się w Chinach

Na początku grudnia w Chinach odbędzie się kolejna odsłona jednego z najważniejszych wydarzeń branży farbiarskiej na świecie. Planowana jest jednak również część online, w której udział będzie można wziąć bez wychodzenia z domu.

Fot. longtengyidu / pixabay.com

Mowa o targach Chinacoat, których najbliższa edycja odbędzie się zarówno stacjonarnie – w Kantonie w Chinach – jak i online w dniach 6–8 grudnia 2022. Organizatorzy znów spodziewają się wielotysięcznej publiczności.

Serce światowego rynku

Organizowane od roku 1996 targi Chinacoat stały się ważną międzynarodową platformą spotkań dla wytwórców i dostawców z branży farb, powłok i tuszów. Mimo problemów na rynku związanych z pandemią COVID-19 Azja i Pacyfik pozostają sercem światowego rynku powłok. Jak mówi w materiale Coatings World Douglas Bohn z Orr & Boss Consulting Incorporated:

Silny rozwój gospodarczy oraz korzystne trendy demograficzne sprawiły, że region ten stał się najszybciej rosnącym rynkiem farb i powłok na świecie. Na wiele lat.

Według Orr & Boss Consulting wartość rynku farb i powłok w 2022 roku wynosi 198 mld $. Azja i Pacyfik pozostaje największym jego regionem – odpowiada jej 45% całego rynku, czyli ok. 90 mld $.

22 tysiące gości

Obecna odsłona Chinacoat to już 27. edycja wydarzenia. Dwa lata temu targi przyciągnęły 22 200 gości z 20 krajów oraz ponad 710 wystawców. Ostatnia edycja, choć z powodu pandemii zorganizowana jedynie online, przyciągnęła 16 098 zarejestrowanych gości.

Źródło: coatingsworld.com