a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPlatforma, która pomoże wybrać idealny dodatek

Platforma, która pomoże wybrać idealny dodatek

Firmy poszukujące dodatków do farb coraz częściej brać muszą pod uwagę nowe kryteria, m.in. związane z ochroną środowiska. Aby ułatwić im proces wyboru, jeden z producentów dodatków stworzył specjalną platformę cyfrową.

Fot. arch. Clariant

Nowa platforma ClariCoat to dzieło firmy Clariant. Jak zapewnia producent, jest to rozwiązanie unikatowe w skali całej branży.

Dostosowane rozwiązania

Platforma ClariCoat umożliwia wybór dodatku dostosowanego ściśle do potrzeb klienta w oparciu o kryteria takie jak m.in. stabilność farby w stanie ciekłym czy przyjazność środowisku. Jak mówi Hermann Bach, dyrektor działu Strategic Marketing & Innovation Care Chemicals:

Wierzymy, że łącząc nasze zdigitalizowane dane na temat formuł, doświadczenie w zakresie nauki o danych oraz szczegółową wiedzę techniczną i ekspercką, jesteśmy w stanie zmierzyć się z każdym wyzwaniem, przed jakim stoją nasi klienci.

Tworząc platformę, eksperci Clariant wzięli pod uwagę coraz większe zainteresowanie przyjaznymi środowisku formułami, a także obowiązujące przepisy dotyczące m.in. eliminacji lub zmniejszenia poziomu LZO. Uwzględnili też ważny trend, jakim jest przejście w kierunku systemów wodorozcieńczalnych.

Szybkie rozwiązania

ClariCoat oferuje również szybkie rozwiązania w kwestiach najbardziej problematycznych dla klientów – takich jak separacja faz czy kompatybilność. Z myślą o podobnych przypadkach przygotowana została lista dodatków dostępna na jedno kliknięcie.

Źródło: Clariant