a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneProblem z malowaniem? Spytaj Betty Moore!

Problem z malowaniem? Spytaj Betty Moore!

Betty Moore to fikcyjna postać powołana do życia kilkadziesiąt lat temu przez firmę Benjamin Moore. Pomagała w aranżowaniu wnętrz, radziła jak malować, miała swoją audycję w radiu i odpowiadała na listy... Sympatyczna Betty stworzyła ciepły wizerunek marki Benjamin Moore i przyczyniła się do jej sukcesu na amerykańskim rynku. Teraz można zasięgnąć u niej rady również w Polsce!

Betty Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Nie masz pomysłu na urządzenie swojej kuchni, salonu czy sypialni? Nie czujesz się mocny w dobieraniu kolorów? Nie wiesz, jakich farb użyć i jak zabrać się do malowania? Zapytaj Betty! W latach 30., kiedy radio zdobywało coraz większą popularność, Betty Moore doczekała się własnej audycji. Pouczała, radziła, bawiła i przede wszystkim odpowiadała na pytania słuchaczy.

Z czasem prócz audycji pojawiły się rozsyłane pocztą i rozprowadzane poprzez punkty sprzedaży broszury pełne aranżacji z komentarzami Betty, a także magazyn publikowany w formie dodatku do lokalnych gazet. Wkrótce popularność Betty Moore przekroczyła najśmielsze oczekiwania – wierni słuchacze jej audycji powołali nawet do życia stowarzyszenie „Betty Moore Triangle Club”, które liczyło blisko 100 000 członków, a każdego dnia do siedziby firmy przychodziły setki listów adresowanych do Betty!

Oczywiście Betty Moore nigdy nie istniała. W trakcie audycji wcielała się w nią początkowo Betty Crocker, zaś broszury, magazyny i odpowiedzi listowne na zadawane przez czytelników i słuchaczy pytania to dzieło całego sztabu specjalistów z działu dekoracji Benjamin Moore. Postać sympatycznej Betty ociepliła jednak wizerunek firmy i pomogła jej wyróżnić się na rynku.

Obecnie Betty Moore zawitała również do Polski! Idąc z duchem czasu swoimi poradami służy dziś w internecie. Zainteresowanych jej wskazówkami zapraszamy na stronę Benjamin Moore.

Źródło: Benjamin Moore