REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Primacol maluje w Domu Dziecka w Krasnem

Firma Unicell Poland, właściciel marki Primacol, przeprowadziła renowację zabytkowego dworku należącego do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem. Malowidła ścienne w budynku wykonał oficjalny endorser produktów Primacol, artysta malarz Rafał Roskowiński.

Unicell Poland Primacol Dom Dziecka w Krasenm

W ramach remontu wykorzystano farby Primacol i LuxDecor, wybór odcieni pozostawiono natomiast małym mieszkańcom placówki. Jak podkreśla Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w Unicell Poland, nie chodziło jednak o zwykłą renowację, ale o upiększenie wnętrz domu dziecka i nadanie im niepowtarzalnego charakteru. Dlatego właśnie o pomoc poproszony został Rafał Roskowiński.

Artysta opowiada, że stanął przed nie lada wyzwaniem – musiał przygotować projekt, który nie tylko nie naruszy zabytkowego charakteru wnętrza, ale i będzie miał charakter uniwersalny (w placówce mieszkają bowiem dzieci w bardzo różnym wieku – od 4 do 17 lat). Ostateczny wybór padł na „Atlas Zwierząt”, a na ścianach domu dziecka pojawiły się malowidła nawiązujące do dawnych atlasów przyrodniczych. Wśród namalowanych zwierząt dominują ptaki – symbol wolności oraz, jak ma nadzieję Roskowiński, dobra wróżba na przyszłość dla mieszkańców domu.

Rafał Roskowiński przy pracy...

Rafał Roskowiński przy pracy…

Dzieci z dużym zainteresowaniom przyglądały się pracom malarskim, a niektóre odważyły się nawet pomóc. Największym zapałem wykazał się 13-letni Jakub Kiersnowski, który własnoręcznie wykonał na ścianie wizerunki dwóch pingwinów i sroki. Wizyta artysty stała się więc dodatkową atrakcją dla małych lokatorów i przyczyniła się do odkrycia nowych talentów plastycznych.

...i jego mały pomocnik.

…i jego mały pomocnik.

Źródło, fot.: Unicell Poland

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA