a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPPG rozszerza współpracę z Krahn Chemie w Europie

PPG rozszerza współpracę z Krahn Chemie w Europie

Umowa, na mocy której Krahn Chemie dystrybuuje obecnie produkty PPG w Polsce, we Włoszech i we Francji, została rozszerzona. Od kwietnia Krahn Chemie przejmie również dystrybucję produktów na bazie krzemionki strąconej dla branży tuszów, farb, klejów i uszczelniaczy w krajach Beneluksu.

PPG Krahn Chemie

Fot. arch. PPG

Współpraca obejmuje linię syntetycznych produktów na bazie krzemionki strąconej, takich jak środek matujący LO-VEL®, który redukuje połysk powłok, farb, lakierów i tuszów, a równocześnie obniża lepkość, czy środek zagęszczający HI-SIL pozwalający uzyskać odpowiednie właściwości reologiczne. W ramach umowy dystrybuowane będą także pigmenty antykorozyjne INHIBISIL®. Jak komentuje Cristian Groenewegen, dyrektor zarządzający Krahn Chemie Benelux:

PPG ma silną pozycję na rynku krzemionki i jest znany ze swojej szerokiej, innowacyjnej gamy wysokiej jakości produktów na bazie krzemionki strąconej. Bardzo się cieszymy, że możemy poszerzyć ofertę o nowe produkty PPG dla branży tuszów, powłok, klejów i uszczelniaczy.

Gilles Gressier, dyrektor oddziału PPG EMEA, mówi:

Dotychczasowa udana współpraca z Grupą Krahn we Włoszech, Polsce i Francji przekonała nas, że jej podejście do sprzedaży oparte na ścisłej relacji z klientem oraz głębokim zrozumieniu produktu od strony technicznej przynosi dużo korzyści zarówno nam, jak i naszym klientom.

Gressier dodał, że rozszerzenie współpracy na kraje Beneluxu to ze strony PPG gruntownie przemyślany i rozsądny krok.

Źródło: Krahn Chemie