a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel oficjalnym dostawcą Grupy BMW

AkzoNobel oficjalnym dostawcą Grupy BMW

Grupa BMW wybrała AkzoNobel na dostawcę lakierów i usług lakierniczych dla dużej części swojej sieci dystrybucyjnej na świecie. Umowa weszła w życie 1 lutego 2020.

AkzoNobel BMW

Fot. Raoul Hollants / AkzoNobel

Co w praktyce oznacza kontrakt? Marki Sikkens i Lesonal należące do AkzoNobel są obecnie uprawnione do napraw lakierniczych samochodów BMW i Mini w autoryzowanych punktach dealerów, lakierniach, punktach importu oraz w krajowych oddziałach BMW.

Dostęp do produktów i technologii koloru

Zarząd AkzoNobel wyraził radość z rozpoczęcia współpracy z Grupą BMW – jedną z czołowych światowych marek samochodowych. Jak skomentował Patrick Bourguignon, dyrektor zarządzający oddziału Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel:

Wierzymy, że Sikkens i Lesonal to doskonały wybór, który pomoże jeszcze bardziej usprawnić obsługę klienta oraz efektywność w sieci BMW.

Umowa obejmuje 44 lokalizacje. Decyzja podjęta została przez zarząd BMW po wnikliwej analizie prezentacji produktów i usług, dostarczonej przez marki Sikkens i Lesonal. Jörg Anders, dyrektor ds. kluczowych klientów w oddziale Vehicle Refinish and Automotive AkzoNobel, dodaje, że lakiernie w sieci BMW będą mogły skorzystać nie tylko z innowacyjnych, przyjaznych środowisku produktów firmy, ale również jej nowoczesnych narzędzi cyfrowych do dopasowania koloru.

W umowie kraje z całego świata

Wśród 44 krajów objętych umową znalazły się państwa z różnych zakątków świata. Są wśród nich Brazylia, Indie, Singapur, Arabia Saudyjska czy Meksyk, ale również kraje bałtyckie oraz położone na Bałkanach lub w Europie Środkowej i Wschodniej, takie jak Ukraina, Białoruś, Albania, Chorwacja, Macedonia czy Bośnia. Umowa nie obejmuje Polski.

Źródło: AkzoNobel