a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG rozpoczyna współpracę z Mcity

PPG rozpoczyna współpracę z Mcity

PPG nawiązał współpracę z Mcity – powstałą na Univercity of Michigan organizacją łączącą przemysł, rząd oraz środowisko naukowe. Jej celem jest rozwój transportu oraz związane z tym działania na korzyść społeczeństwa.

Mcity PPG

Fot. University of Michigan

Mcity posiada między innymi Mcity Test Facility – specjalnie zagospodarowaną przestrzeń do testowania pojazdów, systemów połączonych z nimi lub innymi związanymi z motoryzacją technologiami. Została ona utworzona przez University of Michigan przy wsparciu Departamentu Transportu Michigan.

Mcity Test Facility oferuje symulację prawdziwych warunków na drodze na obszarze miejskim i podmiejskim. To łącznie 16 akrów infrastruktury drogowej – ze skrzyżowaniami, sygnalizacją, oświetleniem, chodnikami, hydrantami, symulacjami budynków i przeszkód, takich jak roboty drogowe. Do dyspozycji są także manekiny wypadkowe (tzw. dummy).

PPG to pierwszy producent lakierów, który wchodzi we współpracę z Mcity. Dzięki temu firma otrzyma dostęp do laboratorium organizacji i jej danych badawczych, a prócz tego może liczyć na wsparcie niezależnego grona wytwórców i użytkowników oraz ekspertyzy dotyczące kwestii prawnych i obowiązujących przepisów. Przedstawiciele PPG będą również brać udział w spotkaniach badawczych Mcity oraz organizowanym raz w roku kongresie organizacji.

Źródło: PPG