REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG przejmuje włoskiego producenta ICR

Włoska firma Industria Chimica Reggiana (ICR), producent lakierów samochodowych Sprint, przechodzi w ręce PPG. Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, warunki finansowe nie zostały ujawnione.

ICR PPG

Fot. arch. ICR

Założona w roku 1961, firma ICR specjalizuje się w produktach refinish, takich jak szpachlówki, podkłady, lakiery bazowe i nawierzchniowe marki Sprint. W jej ofercie znajduje się także pełna gama lakierów, emalii i podkładów na lekkie pojazdy komercyjne oraz do innych lekkich zastosowań przemysłowych.

Uzupełnienie oferty

Jak podkreśla Gary Danowski, wiceprezes PPG stojący na czele oddziału Global Automotive Refinish, produkty ICR będą doskonałym uzupełnieniem oferty PPG w zakresie lakierów samochodowych refinish oraz powłok przemysłowych. Transakcja pozwoli też amerykańskiemu producentowi wprowadzi do swojego portfolio nowe, wyspecjalizowane produkty spełniające wymagania dystrybutorów i warsztatów lakierniczych. Wiceprezes komentuje:

Cieszymy się, że będziemy mogli nadal dostarczać sprawdzone produkty i usługi, którym zaufali klienci ICR. Z radością również witamy pracowników ICR w zespole PPG.

Lakiery znane również w Polsce

ICR zatrudnia blisko 180 osób i sprzedaje swoje produkty w ponad 70 krajach. Firma jest obecna w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Amerykach. Jej lakiery Sprint dostępne są w sprzedaży również w Polsce.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA