a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG przejmuje włoskiego producenta ICR

PPG przejmuje włoskiego producenta ICR

Włoska firma Industria Chimica Reggiana (ICR), producent lakierów samochodowych Sprint, przechodzi w ręce PPG. Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, warunki finansowe nie zostały ujawnione.

ICR PPG

Fot. arch. ICR

Założona w roku 1961, firma ICR specjalizuje się w produktach refinish, takich jak szpachlówki, podkłady, lakiery bazowe i nawierzchniowe marki Sprint. W jej ofercie znajduje się także pełna gama lakierów, emalii i podkładów na lekkie pojazdy komercyjne oraz do innych lekkich zastosowań przemysłowych.

Uzupełnienie oferty

Jak podkreśla Gary Danowski, wiceprezes PPG stojący na czele oddziału Global Automotive Refinish, produkty ICR będą doskonałym uzupełnieniem oferty PPG w zakresie lakierów samochodowych refinish oraz powłok przemysłowych. Transakcja pozwoli też amerykańskiemu producentowi wprowadzi do swojego portfolio nowe, wyspecjalizowane produkty spełniające wymagania dystrybutorów i warsztatów lakierniczych. Wiceprezes komentuje:

Cieszymy się, że będziemy mogli nadal dostarczać sprawdzone produkty i usługi, którym zaufali klienci ICR. Z radością również witamy pracowników ICR w zespole PPG.

Lakiery znane również w Polsce

ICR zatrudnia blisko 180 osób i sprzedaje swoje produkty w ponad 70 krajach. Firma jest obecna w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Amerykach. Jej lakiery Sprint dostępne są w sprzedaży również w Polsce.

Źródło: PPG