a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAltana przejmuje Schmid Rhyner

Altana przejmuje Schmid Rhyner

Grupa Altana przejmuje szwajcarskiego producenta lakierów nadrukowych Schmid Rhyner AG. Dzięki temu firma będzie mogła wkroczyć na nowe obszary rynku.

Altana Schmid Rhyner

Fot. arch. Schmid Rhyner / Altana

Schmid Rhyner z siedzibą w Adliswil w Szwajcarii stanie się częścią oddziału Actega należącego do Altany. Na mocy umowy w ręce Grupy Altana przechodzą wszystkie zakłady produkcyjne oraz ośrodki badawcze Schmid Rhyner w Szwajcarii, a także oddział amerykański firmy.

Firma z tradycjami

Schmid Rhyner specjalizuje się w wykończeniach drukarskich. W roku 2018 zatrudniał ok. 80 osób i osiągnął przychody na poziomie 50 mln €. To firma z tradycjami – powstała już w roku 1880 i od tego czasu rozwinęła się tak bardzo, że sprzedaje dziś swoje produkty do ponad 100 krajów na całym świecie.

Oprócz wysokiej jakości powłok na opakowania – w wersji matowej lub z połyskiem – produkty Schmid Rhyner oferują również szereg efektów specjalnych. Firma opracowuje także innowacyjne rozwiązania z dziedziny druku cyfrowego.

Nowe rynki, nowe kanały dystrybucyjne

Przedstawiciele obydwu firm pozytywnie wyrazili się na temat połączenia. Jakob Rohner, dyrektor generalny Schmid Rhyner AG, zwrócił uwagę na nowe kanały dystrybucyjne, którymi rozprowadzane będą produkty szwajcarskiego producenta. Thorsten Kröller, prezes oddziału Actega w Grupie Altana, skomentował zaś:

Przejmując Schmid Rhyner AG, zwiększamy swoje kompetencje technologiczne w branży. Możemy wkroczyć na nowe rynki i obszary zastosowań, zwłaszcza w dziedzinie elastycznych opakowań oraz druku cyfrowego.

Źródło: Altana