a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG przejmuje Whitford

PPG przejmuje Whitford

Koncern PPG ogłosił, że doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia Whitford Worldwide Company, firmy specjalizującej się w nieprzywierających powłokach i powierzchniach o niskim tarciu. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale tego roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

PPG WhitfordFirma Whitford powstała w roku 1969. Specjalizuje się w powłokach o niskim tarciu, odpornych na zużycie cierne, do zastosowania w przemyśle samochodowym, lotniczym, energetycznym i budowlanym. Przedsiębiorstwo produkuje też powłoki nieprzywierające na przybory kuchenne oraz sprzęty takie jak opiekacze, patelnie i żelazka. Zatrudnia ponad 700 osób i posiada 10 fabryk.

Jak mówi Dave Willis, założyciel i prezes Whitford, przejęcie przez PPG to dla firmy duża szansa. Otrzyma ona dostęp do nowych technologii i ośrodków naukowo-badawczych, a także silne wsparcie finansowe i możliwość działania z rozmachem we wszystkich obszarach, gdzie chciała się rozwinąć, ale nie miała na to dotychczas wystarczających środków.

Źródło: coatingsworld.com