a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoki Belzona w browarze w Glasgow

Powłoki Belzona w browarze w Glasgow

Ponieważ w procesie warzenia piwa kluczową sprawą jest czystość, stosowane w browarach powłoki muszą spełniać najwyższe standardy. Browar w Glasgow wybrał produkty firmy Belzona.

farby Belzona browar Glasgow

Fot. arch. Belzona

Powłoka warzelni w browarze w Glasgow wymagała wymiany. Potrzebny był system malarski zapobiegający ubytkowi metalu i zanieczyszczeniu, a także posiadający certyfikaty umożliwiające jego stosowanie w kontakcie z żywnością i wodą w wysokich temperaturach. Browar zwrócił się z tym do firmy Belzona.

Szybko i bez kosztów transportu

Po dostarczeniu próbek wybrana została powłoka Belzona 5892. Aplikacja na warzelni mierzącej ponad 7 metrów wysokości i ponad 3 metry średnicy trwała dwa tygodnie. Ponieważ farbę nanoszono ręcznie, bez użycia żadnego specjalistycznego sprzętu, zabezpieczanego obiektu nie trzeba było przewozić, udało się więc uniknąć dodatkowych kosztów. Aby szybko przywrócić warzelnię do działania, zastosowano nagrzewnice promiennikowe, które skróciły czas sieciowania.

Jak mówi Douglas Potts, inżynier wsparcia sprzedaży w Belzona UK, dzięki powłoce udało się wydłużyć czas życia warzelni. Obecnie trwają rozmowy na temat zabezpieczenia w ten sposób innych zbiorników.

Marka wybrana przez największe brytyjskie browary

Czystość jest w procesie warzenia piwa kluczowa, zaś Belzona 5892 ma gładką, połyskliwą powierzchnię, którą łatwo czyścić. Produkt ma dobrą odporność chemiczną, dzięki czemu jest odporny na środki czyszczące; jest także odporny na czyszczenie parą. Ze względu na te właściwości produkty Belzona wybrane zostały już przez pięć najważniejszych browarów w Wielkiej Brytanii, są również stosowane w innych browarach na świecie.

Źródło: coatingsworld.com